رکورد شکنی معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) در بحث جذب اعتبار و ایجاد فرصت شغلی

به گزارش پایگاه خبری ویردارخبر به قلم صغری سپهوند؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی لرستان گفت: معاونت اشتغال این سازمان طی سالهای ۱۴۰۱ و۱۴۰۲ بطور متوالی، رکوردهای بی سابقه ای را از زمان تاسیس امداد امام (ره) تا کنون بدست اورده بگونه ای که به میزان ۴۰ سال گذشته، عملکرد داشته است.
شیخ پور با اشاره به اینکه معاونت اشتغال و خودکفایی این سازمان طی دو سال گذشته حدود ۱۸۰۰ میلیاردتومان جذب اعتبار داشته که بیش از اعتبارچهل سال گذشته بوده است اظهارکرد:از لحاظ کسب اعتبار و ایجاد فرصت شغلی به اندازه چهل سال گذشته عملکرد داشته ایم به گونه ای که در سال ۱۴۰۱ سیزده هزارو پانصد فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم با جذب اعتباری حدود ۷۸۵ میلیارد تومان وسال ۱۴۰۲حدود ۱۳ هزارو ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان داشته ایم و این عملکردها ، رکوردهای بی سابقه در تاریخ معاونت اشتغال می باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی لرستان اضافه کرد: در بحث نظارت بر تسهیلات اشتغال زایی ما علاوه بر نیروهای متخصص و کارشناس خود در سطح استان که بصورت ماهانه، طرحهایی اجرایی را در سه مرحله قبل از اجرا، حین اجرا و بعداز اجرا مورد بازدید قرار می دهند،گروه بازرسی دفتر مرکزی امداد با (عنوان راستی آزمایی) نیز بصورت سالانه از طرحهای ایجاد شده بازدید بعمل می آوردند که بحمدلا در بازرسی انجام شده توسط همکاران مرکز در سال ۱۴۰۲ از طرحهای سال ۱۴۰۱ ، بیش از ۹۸ درصد از طرحهای اجرا شده موفق و پایدار اعلام گردیدند.

وی اضافه کرد:علاوه بر اینکه مددجویان تحت حمایت امداد، فرزندان مددجو و زنان سرپرست در اولویت دریافت تسهیلات اشتغالزایی به میزان ۷۵ درصد از اعتبار هستند، پرداخت تسهیلات در وهله اول حوزه اشتغال به سایر افراد غیر تحت حمایت که دارای مجوزهای شغلی معتبر بوده و در دهکهای پایین درامدی جامعه بین ۱ تا ۵ قرار داشته فاقد بیمه پردازی هستند ولی برای مددجویان و فرزند مددجویان که بیش از ۷۵درصد خدمات به این گروه هدف پرداخت بعلت وضعیت اقتصادی توان ایجاد اشتغال را ندارند، به میزان ۲۵ درصد می توانند از تسهیلات اشتغالزایی بهره مند گردند.

شیخ پور توضیح داد: امداد امام (ره) در بحث آموزش دارای سه سرفصل آموزشی در رسته های مقدماتی، مهارت اموزی و پایدارسازی طرحهای اشتغال می باشد که در سال ۱۴۰۱ توانستیم در حدود ۱۲ هزار نفر در بحث آموزشهای فوق الذکر با اعتباری بیش از ۷ میلیارد تومان را آموزش دهیم.

ایشان اذعان نمودند که در سال ۱۴۰۲ با توجه به محدودیت ها و پایین آوردن سهم تعهد اموزشها توسط مرکز، توانستیم با ارایه اموزشهای لازم در حدود ۸ هزار نفر برابر با ۱۲۰ درصد رشد اموزشی داشته باشیم.
همچنین از دیگر آموزشهای ارایه شده امداد، آموزش مهارت تابستانه برای کودکان و دانش اموزان در فصل تابستان بمنظور استفاده بهینه این طیف از گروه هدف در اوقات فراغت خود و در جهت آشنایی با مهارت های کسب و کار بوده که استان لرستان با ارایه خدمات آموزشی در این خصوص به تعداد ۲۳۰۰ نفر، از استانهای دارای عملکرد مثبتی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: ضمن همکاری با دستگاه های متولی امر اموزش منجمله سازمان فنی وحرفه ای، آموزشگاههای آزاد ، جهاد دانشگاهی، مرکز تحقیقات کشاورزی، مقرر گردیده تا اموزشهای اشباع شده کمتر برگزار و به سمت و سوی آموزشهای نوین و دارای بازار کار مانند تکنسین داروخانه، کمکهای اولیه، کمک دستیار دندانپزشکی و….. برویم.

جناب شیخ پور در پایان اشاره نمودند که بحول و قوه الهی و تلاش بی وقفه معاونت محترم اشتغال و خودکفایی، امداد استان توانسته طی سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ رتبه اول را در بین دستگاه های ایجاد اشتغال در استان را کسب نموده و اولین دستگاهی باشد که بیشترین اشتغال را از نظر تعداد و مبلغ جذب نموده و در سامانه رصد ثبت نماید و انشالا بتوانیم در سالجاری،مجددا به این مهم دست یافته و برگ زرین دیگری را رقم بزنیم.

پایان خبر

صغری سپهوند

صغری سپهوند

خبرنگاروسردبیر
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://virdarkhabar.ir/?p=9957

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: