ناعدالتی اعظم در حق رسانه‌ها؛

توزیع آگهی‌های دولتی در کانال نورچشمی‌ها..!

رسانه‌های خبری و مطبوعات رکن چهارم دموکراسی محسوب می‌شوند که نفوذ قابل توجهی بر جامعه دارد. در جوامعی که در آن رسانه‌ها پویا هستند مطمئنا از نظر رفع مشکلات در جایگاه ویژه‌تری قرار دارند، این جایگاه بر اثر بیان نقاط ضعف و قوت جامعه بدست می‌آید، از اینرو نقش رسانه و رسانه‌نگار در جوامع امروزی نقشی اثرگذار و غیرقابل انکار است.

ویردار خبر؛ صغری سپهوند_ در این بین داشتن برخی پارامترها برای پر رنگ نگه داشتن نقش رسانه‌ها لازم است که یکی از این شاخص‌ها داشتن استقلال مالی رسانه‌ها به واسطه‌ی برقراری عدالت از طریق دستگاه‌های مربوط ه می‌باشد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان متولی رسانه‌ها می‌باشد که بایستی از طریق توزیع آگاهانه و عادلانه آگهی‌های دولتی رسانه‌ها را در این امر مهم و حیاتی و ضروری یاری دهد.

اما؛ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به سکانداری بانویی فرهیخته که با توجه به قرابت دیرینه با اصحاب رسانه می‌توانست موجی از امیداوری را در بین اهالی این حوزه ایجاد نماید، متاسفانه در توزیع عادلانه آگهی‌ها موفق عمل نکرده تا جایی که این مسأله نارضایتی‌های فراوانی در میان مطبوعاتی‌ها ایجاد کرده و انگیزه را از خبرنگاران برای عمل به رسالت واقعی‌شان سلب نموده است.

با نگاهی اجمالی به توزیع آگهی‌های لرستان می‌توان به این مطلب پی برد که این اداره کل به هیچ عنوان به دنبال عدالت نبوده و گاها خود موجب بی‌عدالتی محض می‌گردد.

از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان می‌خواهیم اگر در اجرای عدالت درمانده است، دست از سر آگهی‌های دولتی بردارد تا هر کس به اندازه توان و رایزنی و قدرت ارتباط خود حقش را از آگهی‌های دولتی در ادارات گرفته و حداقل در آن صورت اگر بی عدالتی هم پیش بیاید مربوط به خود دستگاه آگهی دهنده باشد نه دستگاهی مثل ارشاد که وظیفه آن حمایت از نشریات مجوزداری‌ست که تمامی شرایط را دارا می‌باشند.

پایان پیام/

 

صغری سپهوند

صغری سپهوند

خبرنگاروسردبیر
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://virdarkhabar.ir/?p=9942

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: