چرا رضا سپهوند…؟

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که برخی از حوزه‌های انتخاباتی موفق نشدند نماینده خود را برای ورود به مجلس در همان دور اول مشخص کنند و انتخابات در برخی حوزه‌ها به دور دوم کشیده شد...

به گزارش پایگاه خبری ویردارخبر، به قلم ص. صبا؛

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که برخی از حوزه‌های انتخاباتی موفق نشدند نماینده خود را برای ورود به مجلس در همان دور اول مشخص کنند و انتخابات در برخی حوزه‌ها به دور دوم کشیده شد.

مرکز لرستان از حوزه‌هایی بود که مردم آن باید برای انتخاب دو نماینده خود انتخابات را در دور دوم دنبال کرده و از بین چهار کاندیدای راه‌یافته به دور بعد، دو نفر را برای نشستن بر کرسی مهم مجلس، راهی بهارستان نمایند. در این بین چهره‌ای که بیش از دیگران مورد توجه افکار عمومی در حوزه انتخاباتی خرم‌آباد و چگنی قرار گرفته، کسی نیست جز پژوهش‌گر، استاد دانشگاه و اقتصاددان برجسته‌ی لرستانی دکتر «رضا سپهوند» که موفق شد در دور اول با شعار «گفتمان توسعه» بسیاری از جوانان و مشتاقان برون‌رفت لرستان از شرایط فعلی را با خود همراه ساخته و موجی از امید و خودباوری را نه‌تنها در خرم‌آباد بلکه در سراسر لرستان ایجاد نماید.

دکتر «رضا سپهوند» دارای مدرک دکترای فیزیک انرژی‌های بالا و هم‌چنین کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی توانست در مدت زمانی کوتاه به یک چهره‌ی محبوب در میان مردم و فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تبدیل شود و علاوه‌بر اعلام حمایت اقشار و طوایف مختلف از وی، بسیاری از چهره‌های سیاسی با نگاه‌های متفاوت را نیز با خود همراه سازد. در این بین قرار گرفتن افراد بانفوذ سیاسی، رسانه‌ای و مردمی در کنار دکتر سپهوند موجب شده تا بسیاری او را پیشاپیش یکی از دو نماینده دور بعدی مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس دوازدهم بدانند و از هم‌اکنون امیدوار به تغییرات مهم اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در لرستان کم‌تر توسعه‌یافته باشند.

اما چرا انتخاب دکتر سپهوند می‌تواند راه‌گشای بسیاری از امور باشد، سؤالی است که تا حدودی در سخن‌رانی‌های وی پدیدار گشته و مردم را مجاب به انتخاب این چهره‌ی دانشگاهی نموده است. حال و در جهت تنویر افکار عمومی، به‌صورت تیتروار چند شاخصه‌ی مهم دکتر سپهوند در این ایجاد همدلی ذکر می‌شود:

۱- داشتن سطح تحصیلات مرتبط با حوزه اقتصاد که بزرگ‌ترین مشکل مردم لرستان است.

۲- سر دادن شعار گفتمان توسعه که به گواه بسیاری تنها راه برون‌رفت از شرایط موجود می‌باشد.

۳- اعلام حمایت چهره‌های شاخص فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای از برنامه‌های توسعه‌ای ایشان.

۴- اعلام حمایت چهره‌های مطرح سیاسی با نگاه‌ها و نظرات مختلف از کاندیداتوری رضا سپهوند.

۵- اعلام حمایت اقشار و طوایف مختلف که در نوع خود در تاریخ لرستان بی‌سابقه است.

۶- ارائه‌ی طرح‌ها و برنامه‌های متنوع اقتصادی و سرمایه‌ای برای لرستان در بودجه‌ی کشور‌.

۷- تلاش برای ورود به کمیسیون بودجه و کمیسیون اقتصاد باتوجه به اوضاع نابسامان اقتصاد در لرستان‌.

۸- ایجاد توسعه‌ی متوازن برای لرستان و کم کردن فاصله‌ی لرستان با استان‌های برخوردار.

۹- ایجاد وحدت و همدلی با سایر نمایندگان استان در جهت جذب سرمایه‌های کلان اقتصادی و شروع فصلی تازه در اقتصاد لرستان.

۱۰- تلاش در جهت کاهش نرخ بیکاری و افزایش ایجاد اشتغال برای جوانانی که هم‌چنان امیدوار به ادامه‌ی راه‌ هستند.

این ۱۰ مورد نکاتی بودند که «رضا سپهوند» وعده‌ی انجام آن‌ها را داده که در صورت تحقق آن‌ها می‌شود امیدوار به عبور لرستان از این وضع فلاکت‌زده بود و امید داشت که روزی لرستان فرزندانش را در آغوش کشیده و همه‌ی هجرت‌کرده‌ها از این سرزمین پرظرفیت اما مغفول‌مانده را دوباره برای ساختن شهر و روستایی آباد فراخواند.

صغری سپهوند

صغری سپهوند

خبرنگاروسردبیر
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://virdarkhabar.ir/?p=9895

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: