" /> ‌افتتاح و کلنگ زنی ۵ مدرسه در شهرستان نورآباد

شما اینجا هستید

    ,عمومی » ‌افتتاح و کلنگ زنی ۵ مدرسه در شهرستان نورآباد

بازدیدها: 50 یکباب مدرسه ۳ کلاسه در روستای مختار آباد افتتاح  و ۴ باب مدرسه در مناطق کم برخوردار شهرستان نورآباد کلنگ زنی شد . در این مراسم مهندس امیر غفوری نژاد ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) اظهار داشت: افتتاح و کلنگ زنی این مدارس با هدف گرامیداشت یاد و خاطره  […]

بازدیدها: 50

یکباب مدرسه ۳ کلاسه در روستای مختار آباد افتتاح  و ۴ باب مدرسه در مناطق کم برخوردار شهرستان نورآباد کلنگ زنی شد .

در این مراسم مهندس امیر غفوری نژاد ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) اظهار داشت: افتتاح و کلنگ زنی این مدارس با هدف گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای دانش آموز در این روز مبارک صورت گرفت که  واحد آموزشی ۳ کلاسه روستای مختارآباد  در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع و با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان ساخته شده است .

وی ادامه داد: متأسفانه سرانه فضای آموزشی در شهرستان نورآباد نسبت به میانگین استان وضعیت مناسبی ندارد و ما برای جبران این عقب افتادگی، نیازمند تلاش برای ایجاد مدارس مستحکم ، ایمن و مناسبی هستیم تا ان شاالله در آینده این کمبود مرتفع شود .

غفوری نژاد تصریح کرد: هم اکنون ۲۴ واحد آموزشی با ۸۷ کلاس درس و با اعتبار کلی ۴۴ میلیارد تومان در شهرستان نورآباد در دست ساخت است که   ۷۷ درصد این مدارس با مشارکت خیرین در دست اجرا هستند .

مدیر کل نوسازی مدارس لرستان ضمن تشریح طرح آجر به آجر  گفت : در ۷ ماه گذشته با تاکیدات دکتر رخشانی مهر و پیگیریهای دکتر ابراهیمی نماینده مردم شهرستان سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی  و در جهت ایجاد عدالت آموزشی  کار اجرایی  ۱۸ واحد آموزشی با ۵۱ کلاس درس و ۳۰۶ میلیارد ریال اعتبار شروع شده و خوشبختانه تا امروز هم از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند .

وی اضافه کرد : علی رغم کمبود محسوس هنرستان در نورآباد ، این شهرستان فاقد هنرستان آموزشی بوده  که با پیگیریهای صورت گرفته هم اکنون شاهد پیشرفت خوب اجرای ساخت هنرستان هستیم و بسیار امیدواریم که بتوانیم تا مهرماه سال آینده ، ساخت این هنرستان هم به اتمام برسد و در اختیار دانش آموزان مستعد این منطقه قرار بگیرد .

وی در ادامه از مشارکت قرارگاه امام رضا (ع) در ساخت مدارس در مناطق کم برخوردار خبر داد و افزود : امروز شاهد کلنگ زنی ۴ مدرسه با ۱۱ کلاس درس با اعتبار ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان با مشارکت قرارگاه امام رضا (ع) در روستاهای اشرف آباد ،بابا محمد سنجابی، قمش کاکاوند،ده پهلوان کاکاوند شهرستان نورآباد هستیم.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد