" /> یکی از شاخص‌های توسعه، میزان حضور و مشارکت زنان در مسئولیت‌های اجتماعی است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » یکی از شاخص‌های توسعه، میزان حضور و مشارکت زنان در مسئولیت‌های اجتماعی است

بازدیدها: 10 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: حضور زنان در اجتماع از شاخص‌های توسعه و عدالت اجتماعی است. به گزارش ویردار خبر به نقل از پایگاه خبری کوهنانی نیوز : مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: حضور زنان در اجتماع از شاخص‌های توسعه و عدالت اجتماعی است. ناهید پرویزپور با […]

بازدیدها: 10

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: حضور زنان در اجتماع از شاخص‌های توسعه و عدالت اجتماعی است.

به گزارش ویردار خبر به نقل از پایگاه خبری کوهنانی نیوز : مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: حضور زنان در اجتماع از شاخص‌های توسعه و عدالت اجتماعی است.

ناهید پرویزپور با اشاره به نقش راهبردی این نهاد، خواستار نگاه فراجنسیتی رسانه در رصد مسائل مربوط به حوزه زنان و حمایت از آنان شد.

او تصریح کرد: یکی از شاخص‌های توسعه، میزان حضور و مشارکت زنان در مسئولیت‌های اجتماعی است. هر چه میزان حضور بانوان فعال در جامعه بیشتر شود به همان اندازه کشور توسعه یافته‌تر خواهد بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان خاطرنشان کرد: با آموزش مهارت‌های لازم و خودباوری، شاهد حضور زنان در عرصه‌های مختلف هستیم که از نشانه‌های توسعه و عدالت اجتماعی است.

پرویزپور اضافه کرد: از خانه مطبوعات و حوزه رسانه انتظار می‌رود که با نگاه فرا جنسیتی مسائل و موضوعات مربوط به زنان را رصد کند رسانه‌ها در حوزه عمومی و حوزه خصوصی می‌توانند نقش تأثیرگذاری در این زمینه داشته باشند در حوزه عمومی قانون‌گذاری و مطالبه گری در زنان باید ایجاد شود.

او بیان کرد: خانه مطبوعات می‌تواند با نقش راهبردی خود در تحلیل مسائل اجتماعی مربوط به زنان مؤثر بوده و مسائل زنان و خانواده را تجزیه‌وتحلیل کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان ادامه داد: با پر رنگ شدن نقش رسانه کارکرد‌های سنتی خانواده در بحث تربیتی فرزندان کمرنگ شده و رسانه می‌تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند.

پرویزپور عنوان کرد: رسانه می‌تواند با نگاه کلی طبق سیاست‌های ابلاغی نظام، آسیب‌های اجتماعی حوزه خانواده را تجزیه و تحلیل کند.

او اظهار کرد: یکی از وظایف رسانه توجه به زنان سرپرست خانوار، توجه به مناطق حاشیه‌ای و زنان دارای آسیب‌های اجتماعی است و لازم است رسانه در این زمینه به جد ورود کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان تصریح کرد: معرفی زنان شاخص استان و توجه به زنان نخبه فراموش نشود و شناسایی زنان توانمند و معرفی به جامعه ضروری است.

پرویزپور خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های حقوقی به زنان، آموزش مطالبه گری، تفکر نقادانه و تقویت نقش مادری و انتقال آموزش‌ها به فرزندان از مهم‌ترین کارکرد‌های زنان تربیت نسل و فرزندان است.

او با بیان اینکه زنان در مسئولیت‌های اجتماعی در ابتدای راه هستند، تجربه مدیریتی آنان در این دولت شکل گرفته است، افزود: فرصت را باید به مدیران زن داد تا موفق‌تر باشند دولت تدبیر و امید این فرصت را به زنان داده است تا توانمندی‌های خود را به اثبات برسانند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان اضافه کرد: از خانه مطبوعات انتظار می‌رود توجه بیشتری به مدیران زن داشته و با چشم‌پوشی از بعضی از نقصان‌ها و ایرادات احتمالی از آنان حمایت کرده تا در جامعه بهتر دیده شوند.

پرویزپور با اشاره به اینکه مدیران زن به دور از هرگونه هیاهو صرفاً به دنبال عملکرد مثبت هستند بیان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با مدیریت افکار عمومی و با ایجاد انگیزه زنان را به پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی ترغیب کنند.

انتهای پیام/

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی, لرستان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد