" /> رسانه‌ها سربازان گمنام مقابله با کرونا؛ بسیجی، ارتشی، سپاهی همه پای کار برای شکست کرونا

شما اینجا هستید

    ,عمومی » رسانه‌ها سربازان گمنام مقابله با کرونا؛ بسیجی، ارتشی، سپاهی همه پای کار برای شکست کرونا

بازدیدها: 22رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان اقدامات نیروهای مسلح، بسیجی، طلبه و … برای شکست ویروس کرونا در این استان را تشریح کرد. به گزارش ویردارخبر:سرهنگ مصطفی امیری در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا در لرستان، اظهار داشت: سپاه با […]

بازدیدها: 22

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان اقدامات نیروهای مسلح، بسیجی، طلبه و … برای شکست ویروس کرونا در این استان را تشریح کرد.

به گزارش ویردارخبر:سرهنگ مصطفی امیری در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا در لرستان، اظهار داشت: سپاه با تمام امکانات تجهیزاتی، نیرویی، بیمارستانی، سازمان بسیج مستضعفین، نیروی انتظامی و ارتش با تمام توان و تجهیزات خود در این راستا ورود پیدا کرده‌اند.

همه پای کار برای شکست کرونا

وی، بیان داشت: امروز به لطف الهی و رهبری، مقام معظم رهبری این ویروس به نوعی در حال کنترل است، تعداد مبتلایان بهبود یافته روز به روز در حال افزایش است، بیماران کرونایی روند کاهشی پیدا کرده و فوتی‌ها نیز روند ثابت در لرستان و در کشور کاهشی دارد و همه اینها مرهون وحدت ایجاد شده بین همه مردم بود.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان با تأکید بر تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و… از سوی مردم و نهادهای مختلف، تصریح کرد: اگر این اقدامات نبود به طور حتم با روند کنترلی این ویروس مواجه نبودیم.

سرهنگ امیری با اشاره به اینکه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح از همان روزهای اول دستور دادند که ۵۶ بیمارستان نیروهای مسلح به صورت مستقیم و همچنین مراکز درمانی سیار در سطح کشور در این رابطه فعال شوند، تصریح کرد: سامانه‌های درمانی، پدافند جنگ‌های بیولوژیکی، سامانه‌های جنگ نوین نیروهای مسلح با جدیدترین تجهیزات به کار گرفته شد و به رفع آلودگی، پاکسازی محیط، گندزدایی اماکن و… اقدام کردند.

مورد فوتی ناشی از کرونا در بین نیروهای مسلح نداشته‌ایم

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ایجاد قرارگاه زیستی امام رضا(ع) در سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و… عنوان کرد: همه پای کار آمدند، امکانات خود را به کار گرفتند، ثمره این اقدامات این بوده که جو و امنیت روانی حاکم شده و امیدواریم بتوانیم این ویروس را در آینده نزدیک با مجاهدات‌های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی شکست دهیم.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد این قرارگاه در لرستان با محوریت فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)، تصریح کرد: با همت و آگاه سازی که صورت گرفت تاکنون هیچ‌گونه مورد فوتی در اثر کرونا در بین نیروهای مسلح استان نداشته‌ایم.

سرهنگ امیری با اشاره به اینکه شرح وظایف دستگاه‌های مختلف در این قرارگاه تعیین شد، عنوان کرد: در سطح لشگر ۸۴ لرستان، قرارگاه زیستی ایجاد شد، بیمارستان ۵۲۵ ارتش آماده شد و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده شد.

ضدعفونی و تولید ماسک توسط ارتش در لرستان

وی با اشاره به گندزدایی اماکن عمومی، پادگان‌ها و منازل سازمانی توسط ارتش در استان، بیان داشت: انجام غربالگری روزانه، تشکیل تیم‌های مراقبتی پزشکان و پرستاران، برگزاری رژه خدمت با استفاده از امکانات و سامانه‌های پدافند بیولوژیکی و جنگ نوین و رفع آلودگی و ضدعفونی شهرهای استان از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی لشگر ۸۴ لرستان بوده است.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان، گفت: همچنین ایجاد کارگاه ماسک و تولید روزانه دو هزار عدد ماسک، انجام کار غربالگری در سطح بیش از ۸۰ هزار نفر و… از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی ارتش در لرستان بوده است.

سرهنگ امیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در استان، اظهار داشت: تشکیل قرارگاه، کمک به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند که یک کار بسیار بزرگ بود، اجرای گشت‌های نظارتی بر امکان پرخطر و ریسک پذیر و… از جمله این اقدامات بوده است.

تشکیل تیم‌های جهادی بسیج از سوی سپاه در لرستان

وی همچنین با اقدامات صورت گرفته از سوی سپاه لرستان در این حوزه، بیان داشت: ایجاد قرارگاه کارگروه زیستی با محوریت فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)، ارتباط روزانه و مستمر با ستاد ملی کرونا، ایجاد نقاهتگاه نگهداری بیماران کرونایی با ظرفیت ۷۶ تختخواب که قابلیت ارتقا به ۱۲۰ تخت را دارد، گندزدایی و غربالگری روزانه از اماکن سپاه و… از جمله این اقدامات بوده است.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان با اشاره به اعزام ۱۲ تیم واکنش سریع از سوی پادگان ۲۴ بعثت بروجرد به شهرستان قم، افزود: این تیم‌ها نقش بسیار مهمی در رفع آلودگی و دفاع بیولوژیکی شهر داشتند.

سرهنگ امیری در ادامه با اشاره به تشکیل تیم‌های جهادی بسیج از سوی سپاه استان در قالب طرح بسیج محور «مطهر»، تصریح کرد: بیش از ۷۰ هزار و ۳۹۲ نفر تا کنون در این رابطه سازماندهی شدند که از این تعداد ۶۵ هزار و ۱۵۷ نفر در بحث رفع آلودگی، غربالگری و… به کار گیری شدند و به کمک دانشگاه آمدند.

تشکیل ۱۸ تیم غسال توسط بسیج طلاب

وی با اشاره به اینکه در این غربالگری‌ها ۱۰ هزار مشکوک به کرونا شناسایی شدند، گفت: در نهایت هزار نفر مشکلاتی داشتند که نیاز بود به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل ۱۸ تیم غسال توسط بسیج طلاب، بیان داشت: این تیم‌ها کار غسل، خواندن نماز میت و کفن را بر اساس موازین شرعی انجام می‌دهند.

سرهنگ امیری، تاکید کرد: این اقدام روحانیون و طلاب یک کار ارزشمند، خداپسندانه و مجاهدانه است که جای تقدیر دارد.

رسانه‌ها سربازان گمنام مقابله با ویروس کرونا

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعال بودن ۵۵۸ تیم غربالگری بسیج و همکاری آنها با دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: همچنین باید از نقش بی بدیل رسانه‌ها تقدیر و تشکر کرد چرا که در این مدت اقدامات صورت گرفته را پوشش خبری دادند و یک کار مجاهدانه را انجام دادند.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان، تأکید کرد: در این شرایط باید از رسانه‌ها به عنوان سربازان گمنام مقابله با ویروس کرونا یاد کرد.

سرهنگ امیری همچنین از تولید فرهنگی و فضای مجازی در حوزه پیشگیری و مقابله با این ویروس از سوی سپاه استان خبر داد و گفت: همچنین ایجاد کمیته پیشگیری با همکاری بسیج جامعه پزشکی از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

تولید ۴۶۵ هزار عدد ماسک در کارگاه‌های سپاه

وی، گفت: تا کنون ۱۳۲ هزار و ۴۴۰ نفر توانسته‌اند از خدمات بسیج جامعه پزشکی استان کمک بگیرند، ۴۲۱ نفر روز پزشک عمومی و ۶۳ نفر روز پزشک متخصص، ۵۷۵ نفر روز بهداشت یار، ۶۲۳ نفر روز پرستار و دو هزار ۴۲۴ نفر روز سایر تخصص‌ها توسط بسیج جامعه پزشکی به مناطق مختلف اعزام شده‌اند.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان، گفت: همچنین کمیته بسیج سازندگی تا کنون ۶۲ کارگاه تولید ماسک با ظرفیت روزانه ۳۰ هزار عدد ماسک ایجاد کرده و تا کنون نیز ۴۶۵ هزار عدد ماسک را در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان قرار داده‌ایم.

سرهنگ امیری همچنین از توزیع ۲۶۲ هزار و ۲۶۳ عدد دستکش در بین اقشار آسیب پذیر و محروم استان خبر داد و گفت: همچنین تیم رفع آلودگی جنگ نوین تیپ ۵۷ نیز تا امروز سنگ تمام گذاشته و روزانه کار گندزدایی را انجام می‌دهد.

توزیع بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان

وی همچنین با اشاره به شناسایی افراد بی بضاعت و محروم و توزیع کالاهای اساسی بین آنها توسط سپاه استان، گفت: در این راستا میلیون‌ها بسته معیشتی در بین خانواده‌های بی بضاعت، اصناف و… توزیع شده است.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح لرستان، تاکید کرد: این بسته‌های معیشتی تا پایان ماه مبارک رمضان و همچنین تا پایان شکست این ویروس در بین این اقشار توزیع خواهد شد.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, فرهنگی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد