" /> کرونا ویروس از نگاه گودرز نیازی مدرس دانشگاه وپژوهشگر مسائل اجتماعی

شما اینجا هستید

    ,عمومی » کرونا ویروس از نگاه گودرز نیازی مدرس دانشگاه وپژوهشگر مسائل اجتماعی

بازدیدها: 80 [ Photo ] به گزارش سرویس علمی پزشکی ویردار خبر لرستان گودرز نیازی مدرس دانشگاه در گفت گو با این پایگاه اظهار داشت که در قبال پیشگیری، کنترل و کاهشِ ویروس کرونا مسئولیت اجتماعی دارم. مدتی است ویروس کرونا با سرعتِ شیوع خود و گرفتن جان تعدادی از هموطنان به نگرانی های بسیاری […]

بازدیدها: 80

[ Photo ]

به گزارش سرویس علمی پزشکی ویردار خبر لرستان گودرز نیازی مدرس دانشگاه در گفت گو با این پایگاه اظهار داشت که در قبال پیشگیری، کنترل و کاهشِ ویروس کرونا مسئولیت اجتماعی دارم.
مدتی است ویروس کرونا با سرعتِ شیوع خود و گرفتن جان تعدادی از هموطنان به نگرانی های بسیاری در میان مردم دامن زده است.
مبارزه با این ویروس نیازمند عزمی جدی و همگانی است که که حاکمیت با تمام امکانات خود به مبارزه با آن برخاسته است.
با این حال،همواره تآکید می شود که این ویروس نه واکسنی برای پیشگیری دارد ونه دارویی برای درمان؛نه از هر ناخوشی تست کرونا گرفته می شود و نه به تعداد کافی کیت های آزمایش این ویروس وجود دارد و نه مراکز کافی برای تشخیص بیماری.


در چنین شرایطی که دولت آگاهی های عمومی مردم را ارتقاء بخشیده؛ این سئوال مطرح می شود، مسئولیت اجتماعی من که از وضعیت موجود در جامعه آگاه هستم ودرباره معظلی که گریبان جامعه را گرفته چیست؟
گودرزی افزود: رعایت نکات ذیل می تواند کمک شایانی به بهبهود وضیعت کنونی در جامعه باشد؛جای شلوغ نروم، رفت وآمدهای خانگی را تعطیل کنم،از بیرون غذا نگیرم،تغذیه مناسبی داشته باشم، مراقبت بهداشت خانواده ام باشم،دست هایم را مدام با آب و صابون بشورم،از ماسک و ژل ضد عفونی کننده استفاده کنم،به کسی دست ندهم و با او روبوسی نکنم،در صورت بروز علائم بیماری در خانه بمانم و استراحت کنم،استرس نداشته باشم،سفر نروم،به سایرین آرامش بدم و رعایت سایر مواردی که از رسانه ملی و فضاهای سایبری مورد تآیید اعلام می شود.
با رعایت این نکات می توان گفت،من حساسیت لازم را در قبال رعایت حقوق شهروندی دارم و این امر موجب نظارت اجتماعی همگانی می شود.
بنابراین رعایت بهداشت فردی و داشتن روحیه ای توآم با شادی،می تواند موجب نشاط اجتماعی در جامعه گردد و با عزم همگانی ویروس کرونا را شکست می دهیم.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, علمی پزشکی, لرستان, مقالات برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد