" /> بازدید رییس کل دادگستری لرستان از حوز ه قضایی شهرستان کوهدشت

شما اینجا هستید

    ,عمومی » بازدید رییس کل دادگستری لرستان از حوز ه قضایی شهرستان کوهدشت

بازدیدها: 34به گزارش ویردار خبر :: محمد رزم رییس کل دادگستری استان لرستان از حوزه قضایی شهرستان کوهدشت بازدید کرد و در جلسه با کارکنان قضایی و اداری دادگستری این شهرستان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این شهرستان، از زحمات کارکنان قضایی و اداری دادگستری شهرستان کوهدشت که خالصانه زحمت می‌کشند تقدیر و تشکر […]

بازدیدها: 34

به گزارش ویردار خبر :: محمد رزم رییس کل دادگستری استان لرستان از حوزه قضایی شهرستان کوهدشت بازدید کرد و در جلسه با کارکنان قضایی و اداری دادگستری این شهرستان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این شهرستان، از زحمات کارکنان قضایی و اداری دادگستری شهرستان کوهدشت که خالصانه زحمت می‌کشند تقدیر و تشکر کرد.


رزم در ادامه با اشاره به اینکه از جمله اهداف بازدید از حوزه های قضایی پیگیری و اجرای دقیق و کامل برنامه های تحولی حضرت آیت الله رییسی ریاست محترم قوه قضاییه است، افزود: در این بازدید ها ، کمبودها،کاستی ها و نواقص هر حوزه قضایی از حیث امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و … شناسایی و چگونگی اجرای سیاست های نوین ریاست معظم قوه قضاییه همچون تسریع در رسیدگیها و تعیین تکلیف پرونده های معوقه و مسن، کاهش جمعیت کیفری زندانها، تکریم مراجعان به دستگاه قضایی، قضاوت عادلانه و امنیت آفرین و سایر موضوعات مرتبط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
[

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان گفت؛ انشاالله در سفر آتی ریاست قوه قضاییه به استان لرستان برخی از موضوعات و مشکلات کلان دستگاه قضایی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
مردم کوهدشت مردمی ولایتمدار،با غیرت و دلاور دارد و از اوایل پیروزی انقلاب در تمام صحنه ها حضور فعال داشته اند، افزود: جوانان شهرستان کوهدشت در زمان جنگ تحمیلی دو گردان فعال و قوی داشتند که شهدا و جانبازان زیادی تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که این نشانه ولایتمداری مردمان این دیار است.
رییس شورای قضایی استان ضمن تاکید بر اینکه دستورالعمل هر مسجد یک حقوقدان در تمام شهرستانهای استان اجرایی خواهد شد، افزود: با اجرایی شدن این دستورالعمل، ضمن دیدار چهره به چهره حقوقدانان و وکلا با مردم، سوالات و مشکلات آنان استماع و ضمن ارایه مشاوره صحیح و هدایت آنان ، دانش حقوقی این افراد نیز ارتقا خواهد یافت و دادگستری استان مصمم است با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود، در راستای رفع اطاله دادرسی که مورد تأکید آیت الله رئیسی است تمام سعی و تلاش خود را این زمینه بکار بندد.
رزم در ادامه با تاکید بر اینکه ریشه برخی جرایم مسئله بیکاری است، ابراز داشت: باید در بحث توسعه زیر ساخت ها و اشتغال در شهرستان کوهدشت توجه ویژه‌ای شود که مسئله بیکاری در این شهرستان کمرنگ گردد.
وی ضمن تاکید بر استفاده قضات از تاسیسات نوین حقوقی و مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان، ابراز داشت: در جرایم ساده و در تعیین مجازات افراد فاقد سابقه محکومیت کیفری باید از تاسیسات حقوقی جدید مانند تعویق و تعلیق مجازات و … استفاده شود.
رزم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: دستگاه قضایی دستگاهی عدالت محور بوده و نسبت به انتخابات کاملاً بی طرف می‌باشد.
ایشان ضمن اشاره به اینکه آرا مردم مظهر حق‌الناس می‌باشد و صیانت و حفاظت از آن واجب شرعی می‌باشد، افزود: تلاش خواهیم کرد که در فضایی ارام و پر شور و نشاط، مردم آزادانه در انتخابات شرکت کنند و همه ی ما به انتخاب نهایی مردم احترام خواهیم گذاشت.
[رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: تکریم ارباب رجوع سر لوحه کار کارکنان قضایی و اداری دادگستری است و رعایت جدی این سیاست در حد اعلی و کمال مورد خواست و پیگیری مدیریت استاگن می باشد.
ایشان گفت: در رسیدگی به جرایم ، همواره جنبه بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات ها مد نظر و توجه همکاران عزیز قضایی اینجانب می باشد./

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, قضایی, کوهدشت, لرستان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد