" /> بهسازی ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های لرستان؛ ۱۴۵ دستگاه پل احداث و مرمت می‌شود

شما اینجا هستید

    ,عمومی » بهسازی ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های لرستان؛ ۱۴۵ دستگاه پل احداث و مرمت می‌شود

بازدیدها: 14 مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به شروع بهسازی ۳۰۰کیلومتر از راه‌های این استان پس‌از سیل فروردین ۹۸ گفت: احداث و مرمت ۱۴۵ دستگاه پل را دستور کار قرار داده‌ایم. عباس شرفی امروز در مراسم گرامی‌داشت هفته حمل‌ و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن حوزه هنری لرستان برگزار […]

بازدیدها: 14

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به شروع بهسازی ۳۰۰کیلومتر از راه‌های این استان پس‌از سیل فروردین ۹۸ گفت: احداث و مرمت ۱۴۵ دستگاه پل را دستور کار قرار داده‌ایم.

بهسازی 300 کیلومتر از راه‌های لرستان؛ 145 دستگاه پل احداث و مرمت می‌شود

عباس شرفی امروز در مراسم گرامی‌داشت هفته حمل‌ و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن حوزه هنری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این استان متولی نگهداری از 7 هزار و 900 کیلومتر از راه‌های شامل آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، و راه روستایی‎ست، علاوه بر این مدیریت 93شرکت و مؤسسات وسائل حمل‌ و نقل بار، 89 دفتر مسافربری و نیز سامانه‌هایی برای کنترل و نظارت بر ناوگان حمل‌ و نقل را برعهده داریم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان لرستان افزود: سیل ویرانگر در پنجم و 12 فروردین خسارت‌های زیادی را در بخش راه وارد کرد به‌طوری خسارت 34 میلیارد تومان در بخش راه پذیرفته شد، هر چند که خسارت ما بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان بود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: حدود 600 کیلومتر از راه‌های این استان و 208 دستگاه پل در پی وقوع سیل فروردین تخریب شد، هم‌چنین راه 170 روستا نیز در سیل مسدود شد.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اقدامات راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای بازگشایی مناطق سیل‌زده لرستان بیان کرد: حجم خرابی سیل به‌حدی گسترده بود که امکان نداشت به تنهایی  خسارات سیل این استان را مدیریت کنیم، ولی با هماهنگی وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیریت استاندار کلیه امکانات 19 استان معین به لرستان گسیل شد و ما موفق شدیم که کمتر از 45 روز عبور و مرور را در همه راه‌ها را برقرار کنیم.

شرفی با اشاره به شروع بهسازی 300 کیلومتر از راه‌های استان لرستان در پی وقوع سیل گفت: احداث و مرمت 145 دستگاه پل  را دستور کار قرار داده‌ایم؛ هم‌چنین حدود 10 درصد از اعتبارات سیل را نیز توانسته‌ایم جذب کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به اقدامات هشت ماهه این اداره‌کل خاطرنشان کرد: روکش 95 کیلومتر از محورهای این استان، لایروبی 500 دستگاه پل، تسطیح 330 کیلومتر از راه‌های روستایی، خط‌کشی هزار و 300 کیلومتر از محورها، نصب 15 هزار عدد تابلو و سایر اقدامات را در دستور کار داریم و یا انجام خواهیم داد؛ هم‌چنین جابه‌جایی 60 هزار و 540 زائر عتبات عالیات به مرز مهران و بازگشت آن‌ها در قالب 2 هزار و 39 سفر در لرستان انجام شد.

شرفی اظهار داشت: به‌جز اقدامات مرتبط با سیل از 20 آذر تا 20 فروردین عملیات راهداری  را با آماده‌باش 371 نفر نیروی راهدار در قالب 30 اکیپ راهداری و 250 دستگاه ماشین‌آلات در 32 راهدارخانه لرستان آغاز کرده‌ایم و بتوانیم این بخش را هم با هماهنگی پلیس راه، اورژانس و سایر دستگاه‌های امدادی به‌خوبی به پایان برسانیم.

تسنیم

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی, اقتصادی, حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد