" /> افزایش آمار تلفات جاده‌ای در لرستان نگران‌کننده است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » افزایش آمار تلفات جاده‌ای در لرستان نگران‌کننده است

بازدیدها: 13 استاندار لرستان با بیان اینکه افزایش آمار تلفات جاده‌ای در این استان در ۶ ماه گذشته نگران‌کننده است گفت: در فصل پاییز علی‌رغم این آمار با کاهش تلفات جاده‌ای در لرستان روبه‌رو بودیم. سیدموسی خادمی ظهر امروزدر مراسم گرامی‌داشت هفته حمل‌‌ و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن حوزه هنری لرستان برگزار […]

بازدیدها: 13

استاندار لرستان با بیان اینکه افزایش آمار تلفات جاده‌ای در این استان در ۶ ماه گذشته نگران‌کننده است گفت: در فصل پاییز علی‌رغم این آمار با کاهش تلفات جاده‌ای در لرستان روبه‌رو بودیم.

افزایش آمار تلفات جاده‌ای در لرستان نگران‌کننده است

سیدموسی خادمی ظهر امروزدر مراسم گرامی‌داشت هفته حمل‌‌ و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن حوزه هنری لرستان برگزار شد اظهار داشت: حمل‌ و نقل یکی از مهم‌ترین عناصر مورد نیاز برای توسعه کشورها و شاهرگ اصلی حیات اقتصادی است.

وی افزود: توسعه بدون راه غیرقابل تصور بوده و دروازه ورود به هر منطقه‌ای برای ارائه خدمات راه است و اگر راه نباشد امکان ارائه خدمات نیز میسر نیست.

استاندار لرستان عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور در این سال‌ها بحث تصادفات و تلفات جاده‌ای است، درصد بالایی از مرگ‌ و میر در کشور ما مربوط به تصادفات بوده که این تلفات با کارهای فرهنگی و تبلیغی برای مردم از 25 هزار نفر به 15 هزار رسیده‌ است.

وی بیان کرد: متولیان و پیمانکاران راه باید کارشان را درست انجام دهند و رانندگان نیز باید با ایمنی در جاده‌ها تردد کنند تا آمار مرگ‌ومیر در جاده ها کاهش یابد و نیز ضعف‌های احتمالی راه‌ها را باید با ایمن‌سازی برطرف کنیم.

خادمی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: نقش دانشگاه علوم‌ پزشکی در حادثه‌ها بسیار مهم بوده و تفاوت کسانی که در صحنه وقوع حوادث و یا در بیمارستان فوت می‌کنند معنادار است، به‌طوری‌که دقایق و ثانیه‌ها در نجات جان افراد مهم است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در 6 ماه گذشته تلفات جاده‌ای این استان با توجه به سیل افزایش پیدا کرده و این افزایش نگران‌کننده‌ است، هر چند که طبق گزارش‌ها در فصل پاییز روند کاهشی تلفات را طی کرده‌ایم و امیدواریم که به‌مانند سال 96 جزو استان‌های برتر در کاهش تلفات جاده‌ای باشیم.

بیشتر بخوانید

خادمی اظهار داشت: انتقادات زیادی به سیستم اداری لرستان وارد است و ارزیابی کلی این بوده که این سیستم به دلایلی چابکی لازم را ندارد و این وضعیت سابقه‌ای طولانی دارد، ولی در مقطع سیل حرکتی جهادی را در تمامی سیستم‌های اداری این استان و حتی کشور به‌خوبی مشاهده کردیم و حق و انصاف را نباید فراموش کرد.

وی با اشاره به سیل ویرانگر لرستان افزود: ما در این استان با حجم آب غیرقابل پیش‌بینی و کوبندگی بالای سیل روبه‌رو بودیم، هر چند دولت خیلی کمک کرد و سیل همدلی را در پلدختر داشتیم، اما لرستان توجه لازم را تحت‌عنوان سیل کلی کشور ندید.

استاندار لرستان سیل فروردین را یک فاجعه بزرگ خواند و گفت: دستگاه‌های اجرایی ما در این شرایط جانانه و جهادی پای کار آمدند و یکی از این دستگاه‌ها مجموعه راه و راهداری این استان بود.

خادمی اظهار داشت: بیش‌ از 300 کیلومتر از جاده پلدختر در سیل به‌طور کامل از بین رفت، ما اول هم گفتیم که جاده جدید برای پلدختر احداث می‌کنیم و قرارداد آن هم بسته شده اما این جاده تخریبی را نیز به‌طور موقت برای عبور و مرور بازگشایی کردیم تا بتوانیم خدمات را به مردم ارائه کنیم.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد