" /> پیشتازی لرستان در طرح حمایتی صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج

شما اینجا هستید

    ,عمومی » پیشتازی لرستان در طرح حمایتی صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج

بازدیدها: 8مدیر کل بیمه سلامت استان لرستان با اشاره به روند خوب طرح حمایتی صندوق بیماران خاص و صعب العلاج در استان افزود: با ثبت ۴۸۱ پرونده بیماران خاص و صعب العلاج حدود ۲۴ میلیارد ریال پرداخت شده که در حال حاضر لرستان در این زمینه پیشتاز است. به گزارش پایگاه خبری ویردارخبر/ دکتر محسن […]

بازدیدها: 8

مدیر کل بیمه سلامت استان لرستان با اشاره به روند خوب طرح حمایتی صندوق بیماران خاص و صعب العلاج در استان افزود: با ثبت ۴۸۱ پرونده بیماران خاص و صعب العلاج حدود ۲۴ میلیارد ریال پرداخت شده که در حال حاضر لرستان در این زمینه پیشتاز است.

به گزارش پایگاه خبری ویردارخبر/ دکتر محسن اسدبیگی اظهار کرد: خیلی از خدمات نظام جمهوری اسلامی به خوبی تبیین نمی شود و باید در این زمینه اطلاع رسانی به موقع صورت گردد که یکی از مهمترین نیازهای بشر سلامت می باشد و خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی در بحث نظام سلامت اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری در سطح استان بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، ادامه داد: هدف اصلی سازمان بیمه سلامت خدمات رسانی به اقشار کم درآمد می باشد و در این راستا سه دهک کم درآمد پایین جامعه به صورت رایگان تحت پوشش قرار می گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان با اشاره به اجرای طرح حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج در استان بیان کرد: در بحث ثبت درخواست بیماران خاص و صعب العلاج از تعداد ۵۳ هزار و ۲۵۲ نفر از ثبت نامی در کشور حدود ۱۲ هزار و ۴۵۰ نفر ثبت نام مربوط به استان لرستان بوده که ۲۳ درصد را به خود اختصاص داده است.

دکتر اسدبیگی اظهار کرد: از اجرای طرح تاکنون سه جلسه کارگروه استانی و ۲۰ جلسه کمیته استانی برگزار شده و تا به حال ۴۸۱ پرونده مورد تایید قرار گرفته که حدود ۲۳ میلیارد ریال به بیماران خاص و صعب العلاج در استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به هزینه بیماران SMA در استان یادآور شد: تا به حال ۲۴ بیمار نشان دار شده و هزینه ای بالغ بر ۸ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: لرستان در بحث پرداخت هزینه به بیماران صعب العلاج و خاص در کشور پیشتاز بوده و گامی بلند برای جذب اعتبار در این زمینه صورت گرفته است.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, علمی پزشکی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد