" /> کمبودهای دارویی لرستان به حداقل خواهد رسید

شما اینجا هستید

    ,عمومی » کمبودهای دارویی لرستان به حداقل خواهد رسید

در مراسمی شعبه شرکت پخش دایا دارو در شهرک صنعتی شماره ۱ خرم آباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

بازدیدها: 35

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ویردارخبر؛ با افتتاح  شعبه شرکت دایا دارو در لرستان کمبودهای دارویی خصوصاً داروهای بیمارستانی  به حداقل خواهد رسید.

مدیرشعبه لرستان دایا دارو در این مراسم گفت: یکی از مشکلات اساسی که معمولاً همه استان‌های کشور با آن درگیر هستند که نمودش را در بحث کرونا همه ما دیدیم کمبود بحث مسائل دارویی و درمانی  خصوصا در بیمارستان‌ها بود که معمولا مردم با آن سروکار داشتند.

مهندس حسین باقری  با اشاره به اینکه کمبود دارو یکی از مشکلات قابل لمس در جامعه است اظهارکرد: در استان محرومی مانند لرستان و استان‌هایی که به لحاظ سیستم دارورسانی به مراکز درمانی و داروخانه دچار مشکل باشند این قضیه بیشتر حس می‌شود و مردم بیشتر دچار مشکل می‌شوند.

وی افزود: یکی از این استان‌ها متأسفانه لرستان است، همه تلاش ما این بود که بتوانیم قدم مثبتی برای کمک به مردم و خدمت‌رسانی به آنها انجام دهیم و هیچ کمکی بهتر از این نبود که امر رساندن دارو به مراکز درمانی و داروهای بیمارستانی سریعتر انجام شود. با آمدن شرکت دایا دارو در استان انشااله داروهایی که مدنظر داروخانه‌ها و موردنیاز بیمارستان‌ها است زیر ۲۴ ساعت  به دست مراکز درمانی خواهد رسید و در صورتی که مراکز مریض بدحال و مریض اوژزانسی داشته باشند خیلی راحت‌تر و بهتر دارو به آنها می‌رسد.

وی با اشاره به بدهی تسویه نشده داخل استان گفت: برداشتن قدم مثبت برای سیستم دارویی و درمانی استان لرستان مستلزم همکاری  و همراهی  مسئولین در بحث بدهی مراکز دولتی و مراکز بیمارستانی  است که داروها خریداری و به آنها ارسال می‌شود اگر بدهی زودتر به ما برگردد کمک بسیار بزرگی به  چرخه توزیع دارو خواهد شد و این چرخه  ادامه دار خواهد بود چرا که  تهیه این داروها مطمئنا نیاز به منابعی دارد که اگر مراکز دولتی و بیمارستانی بتواند پول داروهایی که به موقع به آنها رسانده شده برگردانند این چرخه سریع‌تر به کار خودش ادامه خواهد داد.

وی افزود: برای توسعه شعبه دایا دارو در استان با مساعدت دکتر سلیمانی میرعامل شرکت دایا دارو قرار است زمین خریداری و ساخت و ساز انجام شود تا ظرف دو سال آینده انباری بزرگ‌تر با امکانات بهتر در استان داشته باشیم هر چند انباری که امروز افتتاح شد به لحاظ تجهیزات سیستمی یکی از بهترین انبارهای استان است اما، با توسعه آن ما انباری در خور شأن مردم استان خواهیم داشت.

شرکت پخش دایادارو در سال ۱۳۸۶ با هدف توزیع کالاهای سلامت محور بیمارستانی دارویی و بهداشتی در سراسر کشور تأسیس گردید. در حال حاضر با داشتن بیش از ۴۶۰ نیروی حرفه ای و مجرب و همچنین ۱۹ مرکز توزیع و بیش از ۱۰٫۰۰۰ متر مربع انبار نگهداری کالا و ۴۰ خودروی سنگین و نیمه سنگین در حال سرویس دهی ۷/۲۴ به بیمارستان‌ها، داروخانه و مراکز بهداشتی می‌باشد.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اقتصادی, علمی پزشکی, فرهنگی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد