" /> مهم‌ترین طرح در حال حاضر کشور حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » مهم‌ترین طرح در حال حاضر کشور حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج است

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: مهمترین طرح در حال حاضر کشور حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج بوده که این طرح تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای هزینه بیماران در نظر گرفته شده است.

بازدیدها: 14

پایگاه خبری ویردارخبر/ معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: مهمترین طرح در حال حاضر کشور حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج بوده که این طرح تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای هزینه بیماران در نظر گرفته شده است.

حسین رنجبران، امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بیمه سلامت لرستان، با اشاره به اقدامات و برکات نظام جمهوری اسلامی در سطح جامعه. اظهار کرد: در گذشته با نبود آب، برق، گاز و تلفن بخصوص در روستاها مردم با مشکلات متعددی روبرو بودند اما در حال حاضر این برکات نظام در همه جای کشور رونق پیدا کرده و اتفاقات خوبی هم صورت گرفته است.

 وی ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات صورت گرفته باید به مردم اطلاع رسانی شوند که در سال جاری سازمان بیمه سلامت در عرض ۲۴ ساعت شش میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده که در نوع خود یک اقدام بی‌نظیر است.

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: اجرای طرح مناطق حاشیه‌نشین در قالب طرح ۲۰۲۰ در سطح کشور به خوبی اجرا شد که در لرستان هم بیش از ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته و سازمان بیمه سلامت نیز بیش از ۹۰ درصد هزینه آن‌ها را تقبل خواهد کرد.

 رنجبران ادامه داد: ارائه خدمات به زوجین نابارور از دیگر اقدامات خوب سازمان بیمه سلامت است که در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه خدمات آن‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفته که مادران باردار تا دوسال و فرزندان آنان تا پایان ۳۵ سالگی خدمات آنان به صورت رایگان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج اضافه کرد: مهمترین طرح در حال حاضر کشور حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج است که این طرح تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای هزینه بیماران در نظر گرفته شده که علاوه بر آن ۲۰۰۰ میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات بدون بهره به بیماران خاص و صعب‌العلاج پرداخت خواهد شد.

این مسئول اظهار کرد: با اجرای طرح دارویاری که سازمان بیمه سلامت آن‌را به خوبی و به موقع در سراسر کشور اجرا کرد در حال حاضر هزینه داروها ماه به ماه مابه‌التفاوت ارز ترجیحی و سهم سازمان پرداخت شده و پرداخت در این زمینه به روز بوده که اجرای این طرح یک حرکت بسیار بزرگ توسط سازمان بیمه سلامت بوده است.

 وی با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک در سطح کشور اظهار کرد: طرح نسخه الکترونیک موضوع مهمی بود که با همکاری بیمه‌های پایه‌گر استقرار ۹۹ درصدی در سطح کشور صورت گرفته است.

رنجبران با اشاره به به روز بودن پرداخت مطالبات سازمان بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی، ادامه داد: ۴۲ هزار موسسه طرف قرارداد با تحت پوشش قرار گرفتن ۴۴ میلیون نفر که یک میلیون و ۲۱۲ هزار نفر هم در سطح استان است که در قالب ۵۲ درصد بیمه شده در سطح کشور پرداخت مطالبات آن‌ها به روز انجام می‌شود.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد