" /> مرمت مادر پل‌های تاریخی ایران نیازمند اعتبار است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » مرمت مادر پل‌های تاریخی ایران نیازمند اعتبار است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اعلام کرد: مرمت ضروری و دفع خطر ریزش احتمالی پل تاریخی «کشکان» نیازمند سه میلیارد تومان اعتبار است.

بازدیدها: 1

پایگاه خبری ویردارخبر/ «عطا حسن‌پور» از پایان عملیات فصل سوم استحکام بخشی پل تاریخی «کشکان» شهرستان چگنی خبر داد و افزود: پل کشکان به عنوان مادر پل‌های تاریخی ایران یکی از بناهای ارزشمند دوره ساسانیان به شمار می‌رود و حفاظت از آن در اولویت این اداره کل قرار دارد که در این راستا، اجرای هزار متر مکعب استحکام بخشی در بستر پل براساس اصول و منشور بین المللی صورت گرفته است. 

وی اظهار داشت: امسال برای اجرای عملیات استحکام بخشی پل تاریخی کشکان یک میلیارد تومان هزینه شده اما تمام مرمت صورت گرفته به صورت برگشت پذیر بوده است.

حسن‌پور عنوان داشت: در بازدید هفته پیش نماینده پایگاه‌های تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مشکلات و آسیب‌های پل تاریخی کشکان مطرح شد تا نسبت به رفع آنها به منظور حفاظت از این اثر ماندگار تصمیم‌گیری شود.

وی اظهار داشت: با توجه به فصل بارندگی، احتمال جاری شدن سیل‌های فصلی و قرار گرفتن این پل تاریخی در مسیر رودخانه کشکان، به منظور اجرای عملیات ضروری رفع خطر، انجام سازه نگهبان و کلاف کشی دوره پایه برای جلوگیری از ریزش احتمالی، سه میلیارد تومان نیاز است.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد