" /> ارائه خدمات گسترده بیمه سلامت در کشور گمنام مانده است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » ارائه خدمات گسترده بیمه سلامت در کشور گمنام مانده است

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان گفت: ارائه خدمات گسترده بیمه سلامت از نگاه مردم آنطور که باید شناخته نشده و به نحوی این خدمات گمنام مانده است.

بازدیدها: 15

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان گفت: ارائه خدمات گسترده بیمه سلامت از نگاه مردم آنطور که باید شناخته نشده و به نحوی این خدمات گمنام مانده است.

به خبرنگار گزارش پایگاه خبری ویردارخبر؛ فتحی بیرانوند در دوازدهمین جلسه رسمی ششمین دوره شورای اسلامی استان لرستان که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: در سطح استان از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر یعنی بیش از ۶۰ درصد جمعیت استان در پنج صندوق بیمه‌ای اعم از کارکنان دولت، سایر اقشار، ایرانیان، بیمه صندوق همگانی که نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در حاشیه شهرها و افرادی که فاقد تمکن مالی نداشته اند تحت پوشش قرار گرفته و در صندوق روستاییان و عشایر هم بیش از ۷۰۰ هزار نفر از روستاییان به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: بیش از ۱۵۰ موسسه تشخیصی درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت در استان وجود دارد که بالای ۹۷ درصد این مراکز اعم از پزشکان، داروخانه ها، آزمایشگاه ها،بیمارستان ها و غیره در دو بخش عمومی و خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان بیان کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر مطالبات پزشکان و موسسات طرف قرارداد این اداره کل به روز شده است.

وی با اشاره به اینکه سه دهک پایین جامعه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار خواهند گرفت، اظهار کرد: اخیراً ۱۰۰ هزار نفر از طریق طرح پوشش همگانی به صورت کاملاً رایگان تحت پوشش قرار گرفته اند و این آمادگی را داریم که در سطح استان افرادی که جزء سه دهک پایین جامعه و فاقد تمکن مالی باشند را تحت پوشش قرار دهیم.

فتحی بیرانوند با اشاره به طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از طرح خانواده و جوانی جمعیت در این راستا بیمه سلامت اقداماتی ماندگار و بی‌سابقه‌ای را انجام داده که در نوع خود بی نظیر است و در این راستا برای تشویق فرزندآوری مادران باردار را تا دو سال و فرزندان آنها تا پایان پنج سالگی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه حدود شش هزار زوج نابارور در سطح استان وجود دارد، یادآور شد: در بررسی‌های اولیه مشخص گردیده که به علت تمکن مالی بیشتر زوجین نتوانسته اند از خدمات ناباروری استفاده کنند که در این زمینه چند قلم از خدمات ناباروری اعم از آی یو اف،آی یو آی، میکرو ایجکشن تحت پوشش قرار گرفته که خوشبختانه در این زمینه با جهاد دانشگاهی و بیمارستان شفا جهت ارائه خدمات ناباروری قراردادی منعقد شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح دارویاری دراستان افزود: از آنجا که زیر ساخت طرح نسخه نویسی الکترونیک در سطح استان به خوبی صورت گرفته، طرح دارویاری در راستای حمایت از مردم و برای جلوگیری از قاچاق دارو و تزریق مستقیم یارانه به افراد با کمترین چالش در سطح استان انجام شده است.

انتهای پیام/

خبرنگار:علی نظری

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد