" /> مشاغل خانگی در لرستان حمایت و تقویت می‌شوند

شما اینجا هستید

    ,عمومی » مشاغل خانگی در لرستان حمایت و تقویت می‌شوند

بازدیدها: 7مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت و ایجاد نمایشگاه‌های فروش در مشاغل خانگی در استان مورد حمایت و تقویت می‌شوند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ویردارخبر؛ علی جهانی با بیان اینکه مشاغل خرد و خانگی بهترین روش برای ایجاد شغل و تقویت اقتصاد خانواده است، اظهار کرد: با […]

بازدیدها: 7

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت و ایجاد نمایشگاه‌های فروش در مشاغل خانگی در استان مورد حمایت و تقویت می‌شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ویردارخبر؛ علی جهانی با بیان اینکه مشاغل خرد و خانگی بهترین روش برای ایجاد شغل و تقویت اقتصاد خانواده است، اظهار کرد: با توجه به ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی در استان و لزوم توجه و فرهنگ‌سازی در زمینه مشاغل خانگی و نیاز این مشاغل به سرمایه اندک می‌توان با حمایت از این نوع مشاغل که امروزه در سراسر دنیا نیز به آن توجه ویژه‌ای کرده‌اند هم تولیدات داخلی را رونق و افزایش پیدا می‌کند و هم اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی حلقه مفقوده مشاغل خانگی در استان را عدم وجود بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های عرصه محصولات این مشاغل عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌های بالقوه استان در توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال به‌ویژه در عرصه کشاورزی، دامپروری و خدمات فراوان است که می‌توان به تولیدات خوب و با کیفیت روستاییان اشاره کرد، اما برند سازی نشده است و همچنین در استان بازارچه یا نمایشگاه دائمی برای فروش محصولات این نوع مشاغل وجود ندارد که بتوان به‌درستی از مشاغل خرد و خانگی حمایت شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه برخی از صاحبان مشاغل خانگی در شهر و روستا به نمی‌توانند محصولات و تولید خود را عرضه کنند، خاطرنشان کرد: این عدم فروش به‌موقع و درست محصولات مشاغل خانگی در استان چرخه اقتصادی و مناسبی برای تداوم کار آن‌ها ندارند و سبب شده تا مشکلات عدیده‌ای برای مشاغل خانگی به وجود آید که در نهایت به تعطیلی آن‌ها می‌انجامد.

جهانی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای جهت آموزش و توانمندسازی، برنامه‌ریزی جهت فروش محصولات مشاغل خانگی در بازار، با جهاد دانشگاهی منعقد شده است، اضافه کرد: در این زمینه کار شروع شده و شرکت‌های پشتیبان مشاغل خانگی آموزش‌های لازم را در این زمینه فرامی‌گیرند و امسال بنا داریم با همکاری و مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی استان رأی حمایت از مشاغل خرد و خانگی نمایشگاه‌هایی در سراسر استان برپا کنیم تا این نوع مشاغل بتوانند تولیدات خود را به‌صورت مستقیم به بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به گسترش و روی آوردن اکثریت جامعه به بحث شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، بیان کرد: امروز کسب کارها به سمت‌وسوی درگاه‌های اینترنتی و فضای مجازی حرکت کرده که بایستی با هدایت و حمایت از این نوع مشاغل با صدور مجوزهای قانونی به علاقمندان می‌توان به اقتصاد استان و جوانان جویای کار در این عرصه کمک کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت برای تقویت و حمایت از مشاغل خانگی در استان ادامه داد: اولویت ما در بحث کسب کارهای خانگی حمایت از مشاغل خانگی پشتیبان است که با جمع‌آوری افراد توانمند مجموعه از کسب کار را ایجاد می‌کنند که در ۴ ماهه سالجاری مبلغ ۴۷ میلیارد و ۴۱۵ میلیون تومان تسهیلات به ۴۷۶ نفر شرکت‌های پشتیبان در مشاغل خانگی پرداخت گردید.

جهانی با بیان اینکه در شرکت‌های پشتیبان فرصت‌های شغلی متعددی ایجاد می‌شود، عنوان کرد: با پرداخت این مقدار تسهیلات به این شرکت‌ها زمینه ایجاد یک هزار و ۷۳۸ فرصت شغلی امسال در استان فراهم گردید.

وی اظهار کرد: در بحث مشاغل خانگی مستقل نیز از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ در ۴ ماهه نخت امسال نیز ۱۳ میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان تسهیلات به تعداد ۴۰۰ نفر توسط بانک‌های توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران استان پرداخت شد و برای این تعداد نیز اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اعتبارات مشاغل خانگی در سالجاری خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر بانک توسعه تعاون و بانک رفاه، بانک‌های کشاورزی و پست‌بانک در زمینه پرداخت تسهیلات برای رفاه حال علاقمندان به کسب کارهای خانگی کمک می‌کنند و اعتبارات قابل‌توجهی به استان ابلغ شده که امیدوارم با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی بتوانیم امسال اعتبارات خوبی به کسب کارهای خرد و خانگی در استان پرداخت کنیم.

جهانی با اشاره اینکه متقاضیان برای ثبت‌نام حتماً باید متناسب با مهارت و طرح خود در سامانه مشاغل خانگی، وارد شوند، اضافه کرد: رسته‌ها و مشاغلی که در این سامانه که بیش از ۳۰۰ رسته شغلی است مشخص و معرفی شده‌اند و متقاضیان می‌توانند در مرحله اول تقاضای خود را در سامانه مشاغل خانگی وزارت کار به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/ ثبت کنند و مراحل بعدی را با هماهنگی دستگاه اجرایی مرتبط انجام دهند

.انتهای پیام /

خبرنگار: صغری سپهوند

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد