" /> تکمیل راه آهن لرستان از اولویت های دولت است/ تامین منابع ملی برای تکمیل راه‌آهن لرستان

شما اینجا هستید

    ,عمومی » تکمیل راه آهن لرستان از اولویت های دولت است/ تامین منابع ملی برای تکمیل راه‌آهن لرستان

بازدیدها: 11استاندار لرستان در بازدید از مجموعه راه‌آهن لرستان اظهار کرد: راه‌آهن خرم‌آباد-دورود- بروجر یکی از پروژه‌های مهم در حوزه زیرساخت استان است. به گزارش ویردارخبر؛ فرهاد زیویار در بازدید از مجموعه راه‌آهن لرستان اظهار کرد: راه‌آهن خرم‌آباد-دورود- بروجرد یکی از پروژه‌های مهم در حوزه زیرساخت استان است. وی خاطرنشان کرد: این پروژه که در ردیف […]

بازدیدها: 11

استاندار لرستان در بازدید از مجموعه راه‌آهن لرستان اظهار کرد: راه‌آهن خرم‌آباد-دورود- بروجر یکی از پروژه‌های مهم در حوزه زیرساخت استان است.

به گزارش ویردارخبر؛ فرهاد زیویار در بازدید از مجموعه راه‌آهن لرستان اظهار کرد: راه‌آهن خرم‌آباد-دورود- بروجرد یکی از پروژه‌های مهم در حوزه زیرساخت استان است. 
وی خاطرنشان کرد: این پروژه که در ردیف پروژه‌های مصوب سفر ۱۹ آذر ریاست‌جمهوری به لرستان است با دیگر پروژه‌ها متفاوت بوده و هزینه و اعتبار آن بسیار بیشتر از دیگر مصوبات سفر است، کمااینکه اعتبار چند هزار میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده است. 
استاندار لرستان با اشاره به پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه راه‌آهن استان، بیان داشت: بنا بر تأکید وزیر راه، این مجموعه در قالب طرحی سه ساله پیش‌بینی شود که در همین راستا طرح تکمیل پروژه تهیه و به وزارت راه و شهرسازی ارائه شد. 
زیویار با بیان اینکه قرارداد پروژه در سال‌های گذشته بسته شده و نیازمند اصلاحاتی بود، افزود: این تغییرات در قرارداد مستلزم این است که از طرف وزارت راه و شرکت زیرساخت در اختیار سازمان برنامه و بودجه و شورای فنی سازمان قرار داده شود که این موضوع فرایندهای طولانی در بر داشت و بدنبال آن هستیم تا هرکه سریع‌تر موانع اداری برطرف شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در راستای اصلاح کردن موارد و موانع مورد نیاز، گفت: تغییرات منظور شده در اختیار وزارت راه قرار گرفت و نهایتا قرار شد در جلسه فردای شورای فنی سازمان برنامه و بودجه مطرح و در صورتی که مصوب شود فرآیندهای بعدی آن شروع می‌شود.
استاندار لرستان، راه‌آهن لرستان را از جمله ابر پروژه‌های کشور عنوان و تصریح کرد: اعتبارهای این پروژه چند هزار میلیاردی است و از این‌رو باید تامین اعتبارها و پشتوانه‌های مالی متفاوتی از جمله تهاتر نفت برای آن پیش‌بینی شود.
زیویار از شروع به کار پروژه راه‌آهن لرستان از ماه آینده خبر و ادامه داد: چنانچه در این راستا با مانعی مواجه شویم به صورت شفاف، از طریق رسانه‌ها آن را اعلام خواهیم کرد.
وی، پیشرفت فعلی پروژه راه‌آهن لرستان را ۳۹ درصد خواند و افزود: طی روزهای آینده از طرف شرکت زیرساخت و قرارگاه خاتم بازدیدهایی را خواهند کرد.
استاندار لرستان بیان داشت: در حال حاضر موانع پیش‌روی پروژه اداری است، ضمن اینکه اضلاع چندگانه این مجموعه از قبیل قرارگاه خاتم، وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه همگی درصدد راه‌اندازی و تکمیل این پروژه هستند.
زیویار از اشتغال‌زایی و درآمدزایی بالای این پروژه پس از برطرف شدن موانع خبر داد و گفت: اعتبارات آماده تزریق به پروژه هستند و تنها موانع اداری باید حل شوند. یا توجه به اقدامات صورت گرفته پروژه ظرف ماه آینده و نهایتا تا ابتدای تابستان مجددا فعال خواهد شد. 
وی، احداث راه‌آهن لرستان را از جمله اقدامات در راستای تحقق شعار سال دانست و خاطرنشان کرد: تکمیل این پروژه راه‌های کشور را ارتقا بخشیده و نقش بسیار مهمی در توسعه منطقه دارد و در عین حال اشتغال‌زایی بالایی نیز به همراه خواهد داشت و بر همین اساس تمام تلاش خود را برای آغاز مجدد پروژه به کار گرفته‌ایم.

خبرنگار: حدیث بیرانوند

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد