" /> آموزش تخصصی برای کارکنان شهرداری ضریب اشتباه را کم می کند

شما اینجا هستید

    ,عمومی » آموزش تخصصی برای کارکنان شهرداری ضریب اشتباه را کم می کند

نایب رئیس شورای شهر خرم آباد با تأکید بر اینکه انجام آموزش های شهروندی از طریق سرای محله به عموم شهروندان مهم و ضروری است گفت: آموزش تخصصی برای کارکنان شهرداری ضریب اشتباه را کم می کند.

بازدیدها: 21

نایب رئیس شورای شهر خرم آباد در خصوص دیدار با مدیرکل و معاونین فنی و حرفه ای لرستان گفت: در این دیدار در خصوص زمینه‌های مشترک همکاری گفتگو شد و مباحث همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم‌آباد با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان حول دو محور بود که ابتدا آموزش پرسنل شهرداری خرم‌آباد که جمعیتی بالغ بر ۱۶۰۰ نفر با احتساب نیروهای شرکتی و بخش دوم آموزش های عمومی برای شهروندان بود.

مجید دریکوند با بیان اینکه ظرفیت ها و امکانات موجود دو طرف مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: توافق شد تفاهم‌نامه ای بین دو دستگاه تنظیم شود و علاوه بر آن در صورت امکان یک سند اقدام مشترک آموزشی تدوین کنیم که طی این سند کارهایی را که قرار است انجام دهیم، بنویسیم و تبدیل به سند اقدام مشترک نماییم.

وی عنوان کرد: آموزش های تخصصی برای پرسنل در اولویت است البته با اولویت نیازهای شهرداری، مثلا دوره های تخصصی «جی ای اس» یا دوره های خاص برای مامورین بازدید و دوره هایی از این دست که می‌تواند کمک کند که ایرادات و اشتباهات به کمترین میزان خود برسد و در نهایت منجر به رفع مشکلات مردم شود.

دریکوند تصریح کرد: از طرف دیگر برای شهروندان هم قرار شد یک پکیج آموزشی در نظر گرفته شود و در قالب آموزش های رایگان، برای مردم هم یک پکیج آموزشی از طرف شهرداری تعریف شود و با مشارکت فنی و حرفه ای استان انجام شود، به نحوی که محله ها را از طریق سرای محلات، با اولویت انتخاب کنیم و پکیج های آموزشی مرتبط با نیاز هر محله تدوین شود.

نایب رئیس شورای شهر خرم آباد در ادامه با اشاره به اینکه در خصوص واکاوی مشکلات شهری از منظر آموزش نیز قرار شد در مرکز پژوهش ها و شورای راهبردی شورای شهر با کارشناسان فنی و حرفه‌ای نشست‌های مشترکی برگزار کنیم بیان داشت: مسیرهای جدیدی در این نشست ها میتوانیم پیدا کنیم و آموزش های لازم را طراحی کنیم که شهرداری و فنی و حرفه ای می توانند با همکاری یکدیگر سطح توانمندی و مهارت مردم در موضوعات شهروندی را بالا برد.

دریکوند گفت: درخصوص آموزش هایی که منجر به کارآفرینی نیز می‌شود صحبت‌هایی شد که می توان در بحث تقویت زنان خانه‌دار و مشاغل خانگی، آموزش دستفروشان و … برنامه ریزی کرد و اگر جامعه هدف مشخص شود قطعا می‌توانیم به مطلوب برسیم وگرنه برگزاری یک سری کلاس مقدماتی بی هدف دستاوردی بدنبال نخواهد داشت.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد