" /> شاخص‌های پلیس موفق از نگاه سردار رحیمی

شما اینجا هستید

    ,عمومی » شاخص‌های پلیس موفق از نگاه سردار رحیمی

بازدیدها: 32به گزارش ویردارخبر به نقل از فریاد لر؛ سردار رحیمی، در ستاد فرماندهی انتظامی تهران در رابطه‌ با شاخص‌های امنیت، اظهار داشت: امنیت از نگاه پلیس به‌عنوان متولی اصلی، شاخصه‌هایی دارد به طور مثال در بحث مقابله با سارقین باید پلیس بتواند حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصد جرائم مربوط به سرقت را کشف و […]

بازدیدها: 32

به گزارش ویردارخبر به نقل از فریاد لر؛ سردار رحیمی، در ستاد فرماندهی انتظامی تهران در رابطه‌ با شاخص‌های امنیت، اظهار داشت: امنیت از نگاه پلیس به‌عنوان متولی اصلی، شاخصه‌هایی دارد به طور مثال در بحث مقابله با سارقین باید پلیس بتواند حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصد جرائم مربوط به سرقت را کشف و سارقین را دستگیر کند تا بتوان آن را یک پلیس موفق نامید.

وی افزود: در حوزه مبارزه با ارازل و اوباش و مزاحمان نوامیس باید به‌گونه‌ای عمل شود که این ارازل فرصتی برای عرض اندام نداشته باشند؛ در واقع جرات وجسارات ورود و خروج نداشته باشند که بخواهند معابر تفرجگاه‌ها و نقاط مختلف شهری یا حتی روستایی را آلوده یا نا امن کنند.

سردار رحیمی با تاکید بر پیگیری بحث مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: قاچاقچیان، خرده فروشان و معتادین متجاهر آلوده کنندگان خیابان و محور ، مجرمین هستند که جرایم مختلفی مثل سرقت و ..‌. را مرتکب می شوند؛ به هر حال پلیس اگر بر همه این موارد فائق بیاد پلیس موفقی است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: مواردی که به آن اشاره شد نیاز به اقدامات عملی داشت اما موضوعاتی هم وجود دارد که باید به آن پرداخته شود از جمله اینکه پلیس باید در بخش اقدامات ایجابی بتواند فرهنگ جامعه را ارتقا دهد.

بزرگترین سرمایه پلیس اعتماد مردم

سردار رحیمی بیان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری بزرگترین سرمایه پلیس، اعتماد مردم است و اگر این سرمایه اجتماعی تقویت شود علاوه بر ارتقای امنیت جامعه، ارتباط و تعامل مردم با پلیس نیز بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار ۱۱۰، سامانه ۱۹۷ نیز به‌منظور نظارت مردم بر عملکرد و رفتار مأموران نیروی انتظامی ایجاد شد که کار ارزشمندی بود و تمام پیشنهادات، انتقادات و درخواست‌های تشویقی که از سوی مردم در سامانه مطرح می‌شود به طور مستقیم توسط فرماندهان دیده می‌شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: توجه به آموزش پرسنل به منظور توانمندسازی سرمایه‌های انسانی و نیز ارائه برنامه‌های آموزشی برای مردم یکی از اولویت‌های ماست و برنامه ویژه‌ای هم برای آموزش افراد آسیب‌پذیر و یا در معرض آسیب داریم.

سردار رحیمی با اشاره به ضرورت هم افزایی دستگاه‌ها برای ارتقای شاخص‌های امنیت، بیان کرد: با فعالیت‌های پراکنده و جزیره‌ای نمی‌توان راه به جایی برد و به ویژه در بحث قاچاق کالا که مافیای پیچیده‌ای دارد و لطمات جبران ناپذیری به پیکره تولید داخلی وارد می‌کند نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها داریم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ اذعان کرد: یکی از الزامات کاهش قاچاق کالا این است که تولید کنندگان داخلی به کیفیت و قیمت تولیدات خود توجه ویژه‌ای داشته باشند. کمااینکه در بسیاری از موارد، محصولات داخلی از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی, حقوق قضایی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد