" /> در آیین اختتامیه جشنواره کمانچه‌نوازان لرستان؛رونمایی از دو کتاب‌ موسیقی به پژوهش و نگارش «حجت‌اله ندری»

شما اینجا هستید

    ,عمومی » در آیین اختتامیه جشنواره کمانچه‌نوازان لرستان؛رونمایی از دو کتاب‌ موسیقی به پژوهش و نگارش «حجت‌اله ندری»

بازدیدها: 7به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی استان لرستان، با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری و سینمایی اداره کل و اساتید برجسته موسیقی لرستان عصر چهارشنبه 28 مهر ماه در آیین اختتامیه‌ی جشنواره کمانچه‌نوازان لرستاناز دو کتاب حوزه موسیقی لرستان رونمایی شد. 70 ترانه […]

بازدیدها: 7

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی استان لرستان، با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری و سینمایی اداره کل و اساتید برجسته موسیقی لرستان عصر چهارشنبه 28 مهر ماه در آیین اختتامیه‌ی جشنواره کمانچه‌نوازان لرستان
از دو کتاب حوزه موسیقی لرستان رونمایی شد.

70 ترانه لکی و لری خرم‌آبادی ” و “کمانچه‌نوازای ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی‌خان برومند” عناوین این کتاب ها بودند که توسط انتشارات هاویر خرم‌آباد منتشر شدند.

حجت‌اله ندری در این خصوص گفت: با توجه به علاقه‌مندی تعداد زیادی از جوانان و کودکان کشورمان به کمانچه‌نوازی، این دو اثر را با هدف کمک به این عزیزان و با استفاده از تجربیات خود و طی چندین سال شاگردی استاد بزرگوارم آقای درویش‌رضاخان منظمی و گوش دادن به آثار صوتی شادروان نورعلی‌خان برومند و استاد علی‌زاده تهیه و به نگارش درآورده ام.

علی‌اکبر شکارچی از استادان بنام موسیقی لرستان و از داوران جشنواره کمانچه‌نوازان تال در پیامی به همین مناسبت آورده است: صمیمانه به همت والای پژوهشگر و نویسنده این دو کتاب درود می‌فرستم و به ایشان با مهر فراوان تبریک می‌گویم و دستان او را به گرمی می‌فشارم. بسیار خوشحالم که هنوز در این سرزمین انسان‌هایی تلاشگر با این حد از توانایی رو به افزون هستند، آنانکه چنین کار عظیمی را به سرانجام رسانده‌اند می‌دانند که چقدر زحمت جانکاه به همراه دارد؛ ولی کار با عشق زندگی را روشنایی می‌بخشد و جان را با طراوت می‌کند. امیدوارم تلاش این هنرمند ارجمند با اقبال عمومی روبرو شود و به دانش و فهم موسیقی محلی و موسیقی دستگاهی ایران بیافزاید.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد