" /> لرستان صدرنشین ارائه اظهارنامه مودیان مالیاتی در کشور

شما اینجا هستید

    ,عمومی » لرستان صدرنشین ارائه اظهارنامه مودیان مالیاتی در کشور

بازدیدها: 13مدیر کل امور مالیاتی لرستان گفت: لرستان صدرنشین ارائه اظهارنامه مودیان مالیاتی در کشور است. به گزارش ویردارخبر به نقل از موج خبر؛ به مناسبت هفته مالیات، در دیدار مدیر کل و پرسنل امور مالیاتی با حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم‌آباد، ملکشاهی به صدرنشینی ارائه اظهارنامه‌ مودیان […]

بازدیدها: 13

مدیر کل امور مالیاتی لرستان گفت: لرستان صدرنشین ارائه اظهارنامه مودیان مالیاتی در کشور است.

به گزارش ویردارخبر به نقل از موج خبر؛ به مناسبت هفته مالیات، در دیدار مدیر کل و پرسنل امور مالیاتی با حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم‌آباد، ملکشاهی به صدرنشینی ارائه اظهارنامه‌ مودیان مالیاتی استان در سطح کشور اشاره داشت.

در این دیدار ملکشاهی با اشاره به ضرورت درآمدهای پاک و جایگزینی آن بجای درآمدهای نفتی از مودیان استان و مجاهدتهای خانواده مالیاتی قدردانی نمود و خاطر نشان کرد عمده سیاست اداره کل امور مالیاتی در وصول مالیات؛ مبارزه با فرار مالیاتی است که در این بین توانسته بواسطه تحقق درآمدهای مالیاتی در سال گذشته بستر جذب حداکثری اعتبارات استانی را فراهم آورد و در زمینه پرداخت عوارض ارزش افزوده حمایت‌های مالی در خوری را به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ارائه دهد.

 مدیر کل امور مالیاتی در ادامه، اذعان داشت در سال جاری از ۵۴ هزار اظهارنامه تسلیمی توسط مودیان حقیقی استان ۳۸ هزار مودی ( بالغ بر هفتاد و دو درصد آنها) از طریق فرم تبصره ماده صد ارائه اظهارنامه‌ نمودند.


این رقم نشان دهنده غنای فرهنگی و میزان رضایتمندی مودیان است

 ملکشاهی در ادامه گفت: در سال جاری، مودیان استان لرستان با افزایش نه درصدی در تسلیم اظهارنامه های مالیاتی توانستند از بین تمامی استانهای کشور رتبه نخست را در ارائه اظهارنامه مشاغل کسب نمایند که نشانگر وظیفه شناسی شهروندان و مشارکت جمعی آنان و همچنین خدمتگزاری اداره کل امور مالیاتی استان است که انتظار می‌رود ارائه اظهارنامه‌ اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا پایان تیرماه با به مدد مودیان محترم و اطلاع رسانی رسانه‌ها، تداوم داشته باشد.

مدیر کل امور مالیاتی با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا و دستورالعمل ‌های سازمان امور مالیاتی تسهیلات و خدمات اداره کل امور مالیاتی را در دوران کرونا برشمرد و خاطر نشان کرد که این اداره کل تمامی تلاش خود برای وصول عادلانه و خدمت‌رسانی بهتر به مودیان محترم را خواهد داشت .

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از کارکنان مالیاتی آنها را مجاهدان عرصه اقتصاد دانست و در ادامه اذعان داشت: مالیات در طول تاریخ یکی از منابع حکومت‌ها بوده و با اشاره به نقش مهم مالیات در شکوفایی کشور، آنرا منبعی پایدار در اقتصاد مقاومتی و بازویی توانمند در ثبات اقتصادی کشور و اقتصاد مقاومتی برشمرد.

امام جمعه شهرستان خرم‌آباد مهمترین عنصر فرهنگ‌ سازی مالیاتی را اعتمادسازی مردم دانست و اذعان داشت: مردم اگر اخذ مالیات و هزینه آن را مبتنی بر عدالت اجتماعی ببینند که موجبات رفاه عموم را فراهم می‌آورد با طوع و رغبت بسوی مالیات می‌آیند و اگر نظاره‌گر فرار مالیاتی سودجویان باشند که درآمدهای زیر زمینی دارند و از پرداخت مالیات اجتناب می‌ورزند شاهد نتیجه عکس، فرهنگ مالیاتی هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اهمیت مالیات و نقش آن در اقتصاد مقاومتی و تاثیر آن در سفره مردم( حقوق و یارانه) گفت: نباید بار مالیاتی بر دوش کسانی بیفتد که پرونده روشن و شفافی دارند از اینرو از دیگر دستگاه‌های مرتبط، خواست در کنار اداره کل امور مالیاتی با فرار مالیاتی مقابله کنند.

وی در زمینه فرهنگ‌سازی مالیاتی، سنت تقدیر از مودیان نمونه اداره کل امور مالیاتی را گامی مثبت ارزیابی کرد و توامان با آن، شفاف سازی هزینه‌کرد مالیات مردم را با رسانه‌ای کردن اعتبار ساختمان ‌ها، میادین و پارکهایی که از محل مالیات در استان ساخته می‌شوند را خواهان شد.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد