" /> همایش ستاد کارآفرینان “آیت الله رئیسی” برگزارشد؛ کارآفرینان در بدترین شرایط به سر می برند

شما اینجا هستید

    ,عمومی » همایش ستاد کارآفرینان “آیت الله رئیسی” برگزارشد؛ کارآفرینان در بدترین شرایط به سر می برند

بازدیدها: 88با استقبال گرم کارآفرینان همایش ستاد کارآفرینان آیت الله رئیسی برگزار شد . به گزارش خبرنگار ویردارخبر؛ مرتضی شاهرخی، رئیس ستاد کار آفرینان، “آیت الله رئیسی” در لرستان بیان داشت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اشتغال آفرینی و رفع بیکاری در همه حوزه‌ها امیدواریم با روی کار آمدن دولت رئیسی از […]

بازدیدها: 88

با استقبال گرم کارآفرینان همایش ستاد کارآفرینان آیت الله رئیسی برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ویردارخبر؛ مرتضی شاهرخی، رئیس ستاد کار آفرینان، “آیت الله رئیسی” در لرستان بیان داشت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اشتغال آفرینی و رفع بیکاری در همه حوزه‌ها امیدواریم با روی کار آمدن دولت رئیسی از ظرفیت کار‌آفرینان بهره ببریم.

وی نقش کارآفرینان و فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران را بسیار مهم و اساسی دانست و افزود: هدف ستاد کارآفرینان، استفاده از خلاقیت و نوآوری در جهت تقویت اقتصاد است و مسئولان نیز باید با ارائه تسهیلات، حمایت‌های لازم را از کارآفرینان به عمل آورند.

رئیس ستاد کارآفرینان “آیت الله رئیسی” در لرستان عنوان کرد: آیت‌الله رئیسی با حضور در بین تولیدکنندگان و برخورد با مخلان امنیت اقتصادی نشان داد که رویکرد حمایت از تولید کنندگان داخلی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: در نوسانات نرخ دلار، این تولیدکنندگان هستند که بیشترین ضربه را می‌خورند چرا که مجبورند مواد اولیه را از خارج و به نرخ ارز آزاد خریداری کنند و یا اینکه کالا را در سطح توانایی خریدار داخلی ارائه کند هر چند قدرت خرید مردم هم بیشتر از همیشه کاهش پیدا کرده است.

شاهرخی تصریح کرد: بررسی وضعیت تولید و سرمایه‌گذاران لرستانی از این واقعیت تلخ حکایت دارد که کارآفرینان و تولید کنندگان این استان در بدترین شرایط ممکن به انجام فعالیت اقتصادی در زمینه های مختلف مشغولند و از بی توجهی مسئولان و مانع‌تراشی آنها رنج می‌برند.

وی بیان کرد: مسئولان و نمایندگان به جای سهم‌خواهی یا سفارش اشتغال نزدیکان تلاش کنند تا موانع و چالش‌های پیش روی کارآفرینی را برطرف کنند.

این کارآفرین گفت؛ مهمترین و اساسی‌ترین وظیفه دولت در قبال تولید و کارآفرینی، ایجاد فضای مناسب کسب کار و رفع موانع تولید برای آحاد جامعه بوده که امیدواریم با روی کار آمدن آیت الله رئیسی شاهد شکوفایی و توسعه در لرستان و کشور باشیم.

تفکر لیبرالی کشور را به قهقرا برده است

امیر علی حیدر امیری تحلیل گر سیاسی در این همایش گفت: تفکر لیبرالی کشور را به قهقرا برده است و برای اصلاح امور باید به این بار به تفکر انقلابی رای بدهیم.

وی اظهار داشت: ما امروز شاهد تقابل دو تفکر لیبرالی و انقلابی هستیم که در این هشت سال تفکر لیبرالی با تکیه بر نیروها و وزرای تکنوکرات و بعضاً استفاده از نیروهای متخصص بدون تعهد وضعیت مملکت را به قهقرا برده‌اند.

امیری با بیان اینکه در حوزه محیط‌زیست می‌بینیم که افرادی مثل «کاوه مدنی» هیچ اعتقادی به نظام، انقلاب و تعهد نداشتند، افزود: در این هشت سال ما عملاً شاهد بروز مدیریتی بر مبنای تفکر ماتریالیسم های غربی بودیم که می‌خواستند مدل لیبرال دموکراسی را در ایران بومی کنند و نتیجه آن تورم افسارگسیخته، گرانی بالا، عدم اشتغال و ایجاد فاصله بین فقرا و اغنیا شد.
این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: امروز مردم به دنبال گمشده‌ای هستند بنام «تفکر جهادی و انقلابی و طرز فکری که برمبنای کارآمدی و تلاش باشد و به جای نگاه به کدخدا، توکل به خدا داشته باشد بنابراین امروز مردم رئیس جمهوری در تراز بیانیه گام دوم می‌خواهند، رئیس‌جمهوری انقلابی که از نسل جوان و نیروهای جوان نهایت استفاده را ببرد.
وی ادامه داد: بر این اساس امروز اقبال مردم به سمت آیت‌الله رئیسی است به خاطر کارآمدی، شجاعت در قوه قضاییه، سابقه درخشان گذشته، اصالت، نجابت و نوع نگاهی که به منابع داخلی و تفکر جهادی و انقلابی دارد و ما هم حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی اعلام می‌داریم و امیدواریم که منویات امام این انقلاب در دولت ایشان محقق بشود.‍ ‍

کار آفرینان ثروت جامعه اند

زهرا امیری، محقق علمی و معاون آموزش و ترویج سازمان جهادکشاورزی لرستان در همایش ستاد کارآفرینان آیت الله رئیسی اظهار داشت: در گذشته ویژگی کارآفرینان ذاتی و افسانه‌ای تلقی می‌گردید به طوریکه گفته‌می‌شد کارآفرینان به طور ذاتی و ژنتیکی ریسک‌پذیر، مبتکر و خلاق متولد شده‌اند.
وی ادامه داد: اما امروزه ثابت شده که «هر کس قابلیت این را دارد که یک کارآفرین باشد» و نمونه موفق آموزش و ترویج کلاسیک کارآفرینی را می‌توان در کشور ژاپن مشاهده کرد که ترویج فرهنگ کارآفرینی را از سطح دبیرستان شروع می‌کند و تا دانشگاه ادامه می‌دهد
معاون آموزش و ترویج سازمان جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه پژوهشگران معتقدند موقعیت برجسته و برتر ژاپن در اقتصاد و صنعت مرهون همین تقویت فرهنگ کارآفرینی است، عنوان کرد:
فرآیندی که منجر به ایجاد کارآفرینی و ایجاد ثروت مولد برای اقشار جامعه است بدین ترتیب است که ابتدا داده‌ها شناسایی و جمع‌بندی شده سپس تبدیل به اطلاعات شده و پس از آن تبدیل به دانش می‌شوند که تا این مرحله انرژی و وقت و سرمایه‌ی بسیاری صرف‌شده است.
وی ادامه داد: از این مرحله به بعد یعنی تبدیل دانش به خرد، مهارت، رفتار یا به عبارتی تبدیل دانش به کارآفرینی و کسب ثروت از آن اتفاق می‌افتد و لذا مرحله آخر دارای اهمیت بسیاری است چرا که تمام تلاش‌های انجام شده پیشین در این مرحله به ثمر می‌نشیند

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه در ایران مرحله آخر بسیار ضعیف و کمرنگ است و لازم است که در گام آخر یعنی تبدیل دانش به ثروت در جریان کارآفرینی تلاش ویژه‌ای به عمل آید؛ در دولت‌های گذشته، خلاءِ پرورش کارآفرین در ایران با شدت و ضعف‌های مختلف وجود داشته است که امید می‌رود با نگاه ویژه و جامعِ دولت سیزدهم با ریاست دکتر سید ابراهیم رئیسی این خلاء جدی برطرف شود که قطعا نتیجه آن تحولی عمیق در توسعه پایدار ایران عزیز خواهد شد.

حوزه ی کارآفرینی نقش مهمی در تولید دارد

حبیب سلیمانی کار آفرین حوزه کشاورزی در این همایش بیان کرد : همیشه استانی می تواند حرف اول را بزند که بتواند زیر ساخت پروژه ها را در شهرستانها فراهم کند.

وی با بیان اینکه حوزه ی کارآفرینی نقش مهمی در تولید دارد تصریح کرد: استان لرستان با داشتن 800 هزار هکتار زمین کشاورزی که تقریبا 25 درصد آنها آبی است در زمینه کشاورزی حرف برای گفتن دارد.

این کارآفرین ادامه داد : استان لرستان با داشتن 13 میلیارد و نیم مترمکعب آب روان، تنها یک میلیون و 800 آب آشامیدنی مصرف دارد، مابقی این آبها از استان بدون استفاده خارج می شوند .

وی با اشاره به احداث سدها گفت: سدهایی ساخته شده و در دست احداث و یا در حال تکمیل شدن ظرفیتی برای کارآفرینی هستند که در مسیر سدها ، می توان کانال هایی برای پرورش ماهی راه انداخت .

محمد موسوی کارآفرین لرستانی از استان لرستان بعنوان استان محروم یاد کرد واز مسولان بالادست در راستای فراموش کردن لرستان انتقاد کرد.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد