" /> درباره‌ یک تصمیم شورا و شهرداری خرم‌آباد!

شما اینجا هستید

    ,عمومی » درباره‌ یک تصمیم شورا و شهرداری خرم‌آباد!

بازدیدها: 3نویسنده: شهرام شرفی به گزارش پایگاه خبری ویردارخبر؛ در فضای مجازی استان، این پوستر منتشر شده است که شهرداری خرم‌آباد، قصد دارد تعداد 26 قطعه از املاک تجاری و مسکونی خود واقع در انتهای پارک شاپوری (ترمینال حافظی) را از طریق مزایده عمومی واگذار نماید. این اقدام با مصوبه شماره 84 مورخ 21 فروردین‌ماه […]

بازدیدها: 3

نویسنده: شهرام شرفی

به گزارش پایگاه خبری ویردارخبر؛ در فضای مجازی استان، این پوستر منتشر شده است که شهرداری خرم‌آباد، قصد دارد تعداد 26 قطعه از املاک تجاری و مسکونی خود واقع در انتهای پارک شاپوری (ترمینال حافظی) را از طریق مزایده عمومی واگذار نماید.

این اقدام با مصوبه شماره 84 مورخ 21 فروردین‌ماه 1400 شورای اسلامی شهر خرم‌آباد صورت می‌گیرد.

چه بهتر بود شورای اسلامی فعلی شهر خرم‌آباد براساس یک نگاه چندبعدی به هویت شهر، تصویب می‌کرد بخشی از این املاک متعلق به شهرداری، به ساخت مکان‌هایی همچون سرای محله یا فرهنگ‌سرا یا مکان‌های دارای کارکرد گردشگری اختصاص می‌یافت.

یا چه بهتر این بود شورای اسلامی فعلی شهر خرم‌آباد تصویب می‌کرد با توجه به جمعیت فراوان جنوب شهر خرم‌آباد، بخشی از این قطعات در اختیار شهرداری به ساخت مکان‌های ورزشی مبتنی بر توجه به ورزش محله‌محور اختصاص می‌یافت.

من یک بار هم پیش‌تر در یک یادداشت توضیح دادم که هویت شهر فقط هویت مادی و نگاه مادی و کالبدی نیست بلکه شهر باید هویت فرهنگی، هنری، موسیقی محلی، اجتماعی، ورزشی و سایر ابعاد هویتی را هم داشته باشد و شهرداری و شورای اسلامی شهر، رسالت دارند در کاربری‌ها به این جنبه‌های متکثر هویتی هم توجه کنند.

پارک بزرگ شاپوری و دریاچه مصنوعی آن در زمانی که هوشنگ بازوند، استاندار لرستان، یحیی عیدی‌بیرانوند، شهردار خرم‌آباد و شورای اسلامی دوره‌ی چهارم (دوره‌ی قبلی) روی کار بودند کلید خورد و امروز مراحل تکمیل نهایی خویش را سپری می‌کند.

چه بهتر است زمین‌های اطراف این مجموعه‌ی گردشگری نیز در تناسب با ساخت مکان‌هایی همچون فرهنگسرا، ورزش محله‌محور، مکان‌های گردشگرپذیر با مشارکت سرمایه‌گذار (که همراه درآمدزایی هم باشد) واگذار شوند و فقط به کاربری مسکونی و تجاری محدود نشوند بلکه کاربری‌های فرهنگی، هنری، گردشگری و ورزشی هم مورد توجه قرار گیرند.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی, یاداشت ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد