" /> در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان از خیرین مدرسه ساز لرستانی تجلیل شد

شما اینجا هستید

    ,عمومی » در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان از خیرین مدرسه ساز لرستانی تجلیل شد

بازدیدها: 19بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بصورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور با هدف تکریم از ۱۰۰۰ خیر مدرسه ساز برگزار شد. به گزارش خبرنگار ویردارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس لرستان؛ در این مراسم رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، گفت: در بیست سال عمر آغاز به […]

بازدیدها: 19

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بصورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور با هدف تکریم از ۱۰۰۰ خیر مدرسه ساز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ویردارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس لرستان؛ در این مراسم رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، گفت: در بیست سال عمر آغاز به کار، جامعه خیرین مدرسه ساز کشور تاکنون ۱۳۰ هزار کلاس توسط خیرین و یا با مشارکت دولت و خیرین ساخته شده است که ۳۰ درصد تمام مدارس کشور را شامل می شود و در ۴ سال گذشته، سهم خیرین در ساخت مدارس ۵۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به طرح آجر به آجر اذعان داشت: در طرح مذکور بیش از ۷۰۰ هزار نفر مشارکت کردند.

دکتر مهراله رخشانی مهر بیان کرد: از سال ۱۳۹۶ تاکنون اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش کشور ۶ برابر شده است و از سال ۱۳۹۵ تا امروز شاهد کاهش مدارس نیازمند به مقاوم سازی از ۳۰ درصد به ۱۲ درصد هستیم برای شاهد این ادعای بنده زلزله اخیر در کهگیلویه و بویر احمد بود که از ۱۶۰ مدرسه در معرض زلزله تنها ۶ مدرسه آسیب دیدند.

وی  اضافه کرد: ۱۴۵ هزار کلاس درس به سیستم های گرمایشی استاندارد مجهز شدند و بطور میانگین هرسال شاهد رشد دونیم برابری استاندارد سازی سیستم های گرمایشی بوده ایم.

رخشانی مهر با اشاره به مدارس عشایری افزود: دغدغه امروز ما مدارس عشایری است که جمعیت دانش آموزی آنها به سبب کم و متغییر و همچنین عدم اسکان دائم آنها کار را برای احداث مدرسه برای ما مشکل کرده است اما ما هم بیکار ننشسته ایم و برای رفع مشکل آموزشی این عزیزان توافق های خوبی با بنیاد برکت و سپاه پاسداران انجام داده ایم تا ان شاا… این مشکل هم در آینده به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به سرانه پایین آموزشی چهار استان البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد و گفت: با رشد اعتبارات این مناطق در بودجه سال ۱۴۰۰ میانگین این مناطق هم به نرم کشوری نزدیک شود.

تا امروز ۲ هزار و ۱۵۰ کلاس درس احداث شده است

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان در این جلسه اظهار داشت: تا امروز با کمک خیرین مدرسه ساز ۵۴۱ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۱۵۰ کلاس درس احداث شده است.

محمدعلی رضوی  در ادامه گفت: ۳۵۰۰ مدرسه در سطح استان نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند.

وی با اشاره به طرح آجر به آجر بیان کرد: این طرح که در سطح ملی مطرح شد پیش تر با عنوان طرح از خشت تا بهشت توسط آقای خرم آبادی معاونت مشارکت های مردمی لرستان اجرا و موجب برکات زیادی در استان گردید.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان ادامه داد: ما به عنوان سفیران مدرس سازی کاری که می توانیم انجام دهیم، تبلیغ و اشاعه ی این کار حسنه است به نحوی که تبدیل به فرهنگ در جامعه گردد.

در سال جاری شاهد رشد ۹۲ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۹۸ هستیم

مهندس غفوری نژاد مدیرکل نوسازی مدارس لرستان، در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر بیان داشت: در سال جاری شاهد رشد ۹۲ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۹۸ هستیم که ماحصل آن وجود ۲۵۰ پروژه فعال با ۷۸۰ کلاس درس و با اعتبار۳۷۰ میلیارد تومانی در استان است.

وی ادامه داد: با تلاش ها و پیگیریهای کارکنان خدوم نوسازی مدارس و مشارکت مثال زدنی خیرین، امسال بطور میانگین شاهد افتتاح ۵ کلاس درس در هر هفته بوده ایم.

وی با قدردانی از زحمات و ایثار همه خیرین مدرسه ساز از مشارکت گسترده سپاه پاسداران استان با فرماندهی سردار کشکولی و همچنین بنیاد برکت خبر داد و افزود: امسال کار اجرایی ۱۸ واحد آموزشی توسط سپاه آغاز شد که عملیات ساخت تعداد قابل توجهی از آنها در سال آینده به اتمام خواهد رسید، همچنین بنیاد برکت تاکنون کار ساخت ۸۱ مدرسه را در لرستان آغاز کرده که ۲۸ واحد آن تحویل دانش آموزان شده است .

در پایان این جشنواره با اهدا لوح سپاس از زحمات خیرین مدرسه ساز قدردانی شد.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد