" /> رئیس دانشگاه لرستان:اراضی محل احداث این دانشگاه جز منابع ملی بوده‌ اند/ کشاورزان سرگردان میان عرف و قانون

شما اینجا هستید

    ,عمومی » رئیس دانشگاه لرستان:اراضی محل احداث این دانشگاه جز منابع ملی بوده‌ اند/ کشاورزان سرگردان میان عرف و قانون

بازدیدها: 55خسرو عزیزی گفت: با توجه به اسناد و مستندات موجود، دانشگاه لرستان به صورت قانونی در اراضی منطقه “کمالوند” خرم‌آباد احداث شده و کشاورزان عرفاً بر روی این اراضی کشت می‌کرده ‌اند. به گزارش خبرنگار ویردارخبر؛ دکتر عزیزی در نشست خبری مجازی با خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار «هفته‌نامه افلاک امروز» مبنی بر […]

بازدیدها: 55

خسرو عزیزی گفت: با توجه به اسناد و مستندات موجود، دانشگاه لرستان به صورت قانونی در اراضی منطقه “کمالوند” خرم‌آباد احداث شده و کشاورزان عرفاً بر روی این اراضی کشت می‌کرده ‌اند.

به گزارش خبرنگار ویردارخبر؛ دکتر عزیزی در نشست خبری مجازی با خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار «هفته‌نامه افلاک امروز» مبنی بر این‌که زمین‌های واگذار شده به محل احداث دانشگاه لرستان اراضی کشاورزی بوده و بدون این‌که مالکین آن‌ها راضی شوند به دانشگاه واگذار شده‌ اند، افزود: در سال ۵۶ و در کمیسیون ممیزی منابع ملی این اراضی جزو منابع طبیعی بوده‌ و به صورت عرف بر روی آن‌ها کشت صورت می ‌گرفته است.

وی با بیان این‌که بنده مقطعی در سال ۸۳ و در دولت اصلاحات مسئولیت دانشگاه لرستان را برعهده داشته ‌ام و کاملاً در جریان این واگذاری‌ها هستم، ادامه داد: در این دوره اخیر هم کسانی که آن زمان بر روی این اراضی کشت می‌کرده ‌اند شکواییه ‌هایی داشته ‌اند اما با توجه به مستنداتی که وجود دارد ۴۳۰ هکتار از اراضی منابع ملی به ما و دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده است.

رئیس دانشگاه لرستان تصریح نمود: هیچ‌گونه سندی دال بر مالکیت قانونی کشاورزان وجود نداشته و اگر بوده و ارائه می ‌‌شد قطعاً دانشگاه برابر قانون و ضوابط با این موضوع برخورد می‌ کرد.

اشاره:

اگرچه رئیس دانشگاه لرستان بر عدم داشتن سند مالکیت کشاورزان پافشاری می‌ کند اما اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان می‌ دهد کشاورزان این منطقه قولنامه معتبر این اراضی را دارند که اتفاقاً در دفاتر ثبت آن زمان نیز به ثبت رسیده‌اند.

با توجه به برخی شواهد و مستنداتی که در اختیار برخی کشاورزان است باید گفت نه تنها اراضی مذکور جز منابع ملی نبوده‌ اند بلکه مالک قانونی داشته‌ و شاید دولت در زمان احداث دانشگاه لرستان با ترفندهای خاص خود توانسته مالکیت را از مالکین قانونی آن‌ها سلب و این اراضی را جهت احداث ساختمان‌های مختلف در اختیار دانشگاه لرستان قرار دهد.

با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت حق و حقوق قانونی کشاورزان و مالکان این منطقه نادیده گرفته شده و در واقع اراضی تحت مالکیت آن‌ها بدون این‌که هزینه‌ای دریافت کنند به تصرف دانشگاه لرستان درآمده‌‌ است!

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی, قضایی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد