" /> پیام تسلیت هیئت امنای انجمن موسیقی لرستان به مناسبت درگذشت استاد “محمود مدیری” بنیانگذار موسیقی کلاسیک در استان

شما اینجا هستید

    اجنماعی » پیام تسلیت هیئت امنای انجمن موسیقی لرستان به مناسبت درگذشت استاد “محمود مدیری” بنیانگذار موسیقی کلاسیک در استان

بازدیدها: 5هیئت امنای انجمن موسیقی لرستان ضایعه ناگوار درگذشت هنرمند پیشکسوت استاد محمود مدیری را به جامعه هنرمندان و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نماید. محمد میرزاوندی رییس انجمن موسیقی لرستان گفت: استاد “محمود مدیری” بنیانگذار موسیقی کلاسیک در لرستان از آهنگ‌سازان و نوازندگان توانمند ویولن که زحمات و تلاش‌های فراوانی جهت اعتلای موسیقی […]

بازدیدها: 5

هیئت امنای انجمن موسیقی لرستان ضایعه ناگوار درگذشت هنرمند پیشکسوت استاد محمود مدیری را به جامعه هنرمندان و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نماید.

محمد میرزاوندی رییس انجمن موسیقی لرستان گفت: استاد “محمود مدیری” بنیانگذار موسیقی کلاسیک در لرستان از آهنگ‌سازان و نوازندگان توانمند ویولن که زحمات و تلاش‌های فراوانی جهت اعتلای موسیقی لرستان کشیده است.

وی  25 اسفند 1314 در نهاوند به دنیا می آید و از 12 سالگی در دسته موزیک ارتش استخدام می شود و دیپلم را در مدرسه شبانه نزد استاد حمید جزایری در خرم‌آباد طی می کند.

مدیری ابتدا به نواختن ساکسیفون و ترمپت مشغول می شود و سپس نواختن ویلون را به طور آغاز و مدتی نیز خدمت استاد شاپور نیاکان هنر آموخت.

از جمله کار‌های فاخر زنده یاد استاد مدیری نت‌نویسی آهنگ‌های لری می‌باشد که با زحمات استاد زنده یاد حمید ایزد‌پناه در کتاب “لرستان در آیینه تاریخ” سال 1351 منتشر شده است.

سید فرید قاسمی در کتاب دانشنامک خرم‌آباد ضمن معرفی استاد مدیری، می‌نویسند: آهنگ‌های “چشم‌به‌راه”، دایه‌دایه، یاد یار، کفش طلا، بیا بختم و بیا یارم، هالوی گندم خر، قدم خیر، وطن، دلدار از ساخته‌های اوست.

روابط عمومی انجمن موسیقی لرستان

نویسنده خبر::

دسته بندی: اجنماعی, هنری, یاداشت ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد