" /> گزارش تصویری ،روند کاهش تصادفات در لرستان قابل ستایش است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » گزارش تصویری ،روند کاهش تصادفات در لرستان قابل ستایش است

بازدیدها: 3کمیسیون ایمنی راه های کشور با دستور کار تحلیل تصادفات در استان های لرستان و اردبیل در بازه زمانی سال های ۹۳ تا ۹۸ و آنالیز نقاط پرتصادف این استان ها برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری ویردار خبر ،مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون ایمنی راههای کشور در این […]

بازدیدها: 3

کمیسیون ایمنی راه های کشور با دستور کار تحلیل تصادفات در استان های لرستان و اردبیل در بازه زمانی سال های ۹۳ تا ۹۸ و آنالیز نقاط پرتصادف این استان ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ویردار خبر ،مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون ایمنی راههای کشور در این جلسه که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و اعضای کمیسیون ایمنی حمل و نقل استانها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: علیرغم افزایش تلفات ناشی از تصادفات طی سال ۱۳۹۸ در استان لرستان، با اقدامات صورت گرفته شاهد روند کاهشی تلفات در ۹ ماهه سال جاری در این استان هستیم که این روند کاهشی قابل ستایش است و از تلاش راهداران لرستان قدردانی می کنیم.
وی گفت: هدف همه دستگاه های متولی ایمنی راه باید روی کاهش پایدار تلفات با تمهیدات بهبود زیرساختی، فرهنگی، مدیریتی و انتظامی متمرکز شود.
وزیر راه و شهرسازی خواستار برگزاری منظم جلسات کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل لرستان با حضور استاندار یا معاون عمرانی گردید و افزود: با توجه به قرار داشتن لرستان در نقطه کانون ترافیکی و نبود تجهیزات کافی رصد جاده های استان، ضرورت دارد برنامه پیشنهادی استان در زمینه اصلاح زیرساختها و به روزرسانی تجهیزات پایش جاده ای با همکاری استانداری و سازمان راهداری تهیه شود تا برای ۱۴۰۰ برنامه ریزی مدونی در این راستا صورت پذیرد.
وی همچنین خواستار پیگیری تجدید نظر قوه قضائیه درخصوص مجازات جرائم سرقت و تخریب علائم و تجهیزات جاده ای شد و افزود: وضعیت لجام گسیخته تردد جاده ای در کنار سایر مشکلات موجود ایجاب می کند دستگاه ها با استفاده از تمام ظرفیت ها برای کاهش تلفات جاده ای تلاش کنند.
دکتر سید موسی خادمی استاندار لرستان هم در این جلسه گفت: دلیل اصلی افزایش تصادفات استان در سال ۹۸، وقوع سیل در این سال بود که بیشترین آسیب را به راهها وارد کرد و تردد را با مشکل مواجه نمود.
وی با بیان‌اینکه روند کاهش تصادفات لرستان در سال جاری نسبت به کشور بیشتر بوده است، افزود: لرستان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص آب و هوایی، استان حادثه خیزی است که ۵۰درصد تصادفات این استان در جاده های اصلی و ۵۰ درصد مابقی به صورت تصادف رخ به وقوع می پیوندد، بنابراین در بلندمدت باید نسبت به ارتقای راهها به چهارخطه اقدام شود.
خادمی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی در استان عدم تناسب تجهیزات پایش جاده ای با نیاز استان است، خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به ارتقا و به روزرسانی تجهیزات پایش جاده ای در استان گردید.
مهندس حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز گفت: خوشبختانه با همین امکانات موجود، کاهش تصادفات در استان لرستان محقق شده است در حال حاضر تجهیزات پایش تصویری استان فعال هستند و روزانه به روز می شوند.
مهندس عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در این جلسه به ارائه گزارش تحلیل تصادفات استان در بازه زمانی ۹۳ تا ۹۸ و عملکرد ۹ ماهه این اداره کل در سال ۹۹ پرداخت.
شرفی گفت: با وجود وقوع سیل و آسیب جدی به راههای استان، با اقدامات زیرساختی، ایمن سازی، آموزشی و فرهنگسازی، شاهد کاهش تلفات ناشی از تصادفات در ۹ ماهه سال جاری به میزان ۴۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم که استان از این نظر در رتبه دوم کشور قرار دارد.
سرهنگ دالوند رئیس پلیس راه استان هم خواستار راه اندازی اتاق مانیتورینگ پلیس راه استان و ایجاد گیت های بازرسی در مقابل پاسگاه های پلیس راه به منظور افزایش نظارت بر تردد شد.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی, اجنماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد