" /> فعالیت ۳۸ سازمان مردم نهاد در حوزه‎ی ازدواج / پیشگیری از آسیب‎های دانش‎آموزی جهادی فرهنگی اجتماعی است

شما اینجا هستید

    ,عمومی » فعالیت ۳۸ سازمان مردم نهاد در حوزه‎ی ازدواج / پیشگیری از آسیب‎های دانش‎آموزی جهادی فرهنگی اجتماعی است

بازدیدها: 15مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان، از فعالیت ۳۸ سازمان مردم نهاد در حوزه‏‎ی ازدواج خبر داد و گفت: پیشگیری از آسیب‎های دانش‎آموزی یک جهاد فرهنگی اجتماعی است که با کمک مدارس، خانواده‎ها، محلات و همکاری دستگاه‎ها محقق می‎شود. به گزارش ویدارخبر؛ مریم پورسرتیپ در نهمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی استانداری اظهار داشت: از […]

بازدیدها: 15

مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان، از فعالیت ۳۸ سازمان مردم نهاد در حوزه‏‎ی ازدواج خبر داد و گفت: پیشگیری از آسیب‎های دانش‎آموزی یک جهاد فرهنگی اجتماعی است که با کمک مدارس، خانواده‎ها، محلات و همکاری دستگاه‎ها محقق می‎شود.

به گزارش ویدارخبر؛ مریم پورسرتیپ در نهمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی استانداری اظهار داشت: از دیر باز، خانواده به عنوان کوچک‎ترین نهاد اجتماعی، به‎عنوان پایه و اساس تشکیل جوامع و تاثیرگذاری فراوانی بر اعضا و فرزندان دارد، اما به مرور زمان و با تغییر شرایط زندگی و مشکلات فراوان تا حد زیادی نقش و بار سنگین این نهاد درخصوص تعهدات تربیتی نسبت به قبل کم رنگ شده و به همین دلیل، مدرسه و نهاد آموزش و پرورش محیطی خاص هستند که وظیفه ی مهمی را در این راستا، در کنار نهاد خانواده و محیط بر عهده دارد.

وی افزود: در طرح تقسیم کار ملی، آسیب‏‎های محیط‎های دانش‎آموزی به دلیل تهدید سلامت و هویت، به‎عنوان یکی از آسیب‎های اولویت‎دار ۱۸ گانه مطرح شده و اداره کل آموزش و پرورش، متولی اصلی و‌ چند دستگاه به عنوان دستگاه همکار و معین انتخاب شدند که انتظار می‎رود همکاری لازم را در این خصوص بعمل آورند.

پورسرتیپ به ضرورت تلاش همه جانبه برای آموزش مهارت‎های خود مراقبتی به دانش‎آموزان با راهکارهای معتبر اشاره کرد و گفت: باید والدین را از خطراتی که فرزندان‎شان را تهدید می‎کند آگاه کنیم .

وی تصریح کرد: ازدواج مقوله‎ای است که تحت تأثیر جامعه است و شرایط جدید باعث بروز تمایزات آشکار در حوزه ساختار ازدواج شده است.

پورسرتیپ افزود: وضعیت استان نسبت به میانگین کشوری مناسب است و بنا به بافت سنتی استان، نیاز به همکاری فرهنگی، مشوق‎های ازدواج و کمک سازمان‎های مردم نهاد و خیرین در این حوزه احساس می‎شود.

وی با بیان اینکه ۳۸ سازمان مردم نهاد در حوزه ازدواج توسط اداره ورزش و‌جوانان دارای مجوز می‎باشند که می‎توانند در این خصوص کمک کنند، گفت: کلیه دستگاه‎ها از ظرفیت سازمان‎های مردم نهاد و خیرین در حوزه‎ی فرهنگ‎سازی برای این سنت پسندیده استفاده کنند.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد