" /> بسیج ظرفیتی عظیم و مطمئن برای کمک به آسایش و آرامش مردم

شما اینجا هستید

    ,عمومی » بسیج ظرفیتی عظیم و مطمئن برای کمک به آسایش و آرامش مردم

بازدیدها: 7در دیدار رئیس کل دادگستری استان لرستان با سردار سیف معاون عملیات بسیج کشور پیرامون چگونگی اجرای دستورالعمل گشت های بسیج محله محور بحث و بررسی و تبادل نظر شد.به گزارش ویردارخبر؛ در این دیدار که در حوزه ریاست دادگستری کل استان لرستان انجام شد، رئیس کل دادگستری استان لرستان ابراز داشت: انقلاب ما […]

بازدیدها: 7

در دیدار رئیس کل دادگستری استان لرستان با سردار سیف معاون عملیات بسیج کشور پیرامون چگونگی اجرای دستورالعمل گشت های بسیج محله محور بحث و بررسی و تبادل نظر شد.
به گزارش ویردارخبر؛ در این دیدار که در حوزه ریاست دادگستری کل استان لرستان انجام شد، رئیس کل دادگستری استان لرستان ابراز داشت: انقلاب ما بر پایه حضور مردم شکل گرفت و در طی چهل سال گذشته از عمر با برکت انقلاب اسلامی، کلیه موانع، حوادث و مشکلات با حضور مردم مرتفع شده است.
وی افزود: در صحنه های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی این مردم بودند که نقش اساسی داشتند و در شرایط کنونی که دشمنان و بدخواهان با گشودن جبهه نرم و جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما ایستاده اند باز این مردم است که با حضور خود به مقابله با دشمنی ها می رود.
رزم در ادامه بیان داشت: بهترین جلوه اشتراک بسیج امروز و بسیج در دوران جنگ، حضور مردم در صحنه های مختلف رویارویی با دشمنان انقلاب اسلامی است.
رئیس شورای قضایی استان لرستان گفت: بسیج از مردم و برای مردم است و در هر عرصه و صحنه ای که انقلاب و نظام تهدید شود و نیازمند کمک و تعامل باشد بسیج و بسیجی حضور پیدا می‌کند و آن گونه که حضرت امام خمینی رحمت الله علیه فرمودند بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد و اینکه امام خمینی (ره) فرمودند افتخارم این است که من یک بسیجی ام نشان از جایگاه رفیع و بزرگ بسیج دارد.
وی ابراز داشت: بسیج حافظ ره آوردهای انقلاب جهانی اسلام است و مقام معظم رهبری حفظه الله هم در تبیین جایگاه ارزشمند بسیج فرمودند تا بسیج هست نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد و این یک رکن اساسی می‌باشد.
رزم با اشاره به اینکه خدمات بسیج در عرصه هایی چون سازندگی، سیل، زلزله و اخیراً در موضوع سلامت مردم عزیز میهنمان فراموش ناشدنی است، بیان کرد: ظرفیت عظیم بسیج می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی و برقراری نظم و ارتقاء امنیت باثبات و پایدار در محلات نقش اساسی داشته باشد و با توجه به محدودیت‌های امکانات و منابع نیروی انتظامی، نیروهای زحمتکش ناجا را در انجام ماموریت های محوله یاری رسانده و کمک نماید.
نماینده عالی دستگاه قضایی ضمن اشاره به گشت های بسیج محله محور، گفت: در مواد ۱ و ۲ قانون حمایت قضایی از بسیج مصوب سال ۱۳۷۱ و آیین نامه اجرایی آن و ماده ۲۹ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ جایگاه قانونی بسیج تعریف گردیده و با توجه به تصویب دستورالعمل اجرایی گشت های رضویون در شورای امنیت کشور که سندی برای فعالیت نیروهای بسیجی در راستای برخورد با جرایم مشهود و پیشگیری از وقوع جرایمی نظیر سرقت، منازعات و درگیری‌ها و مواد مخدر محسوب می گردد، امیدواریم که بتوانیم از این ظرفیت عظیم مردمی به شایستگی بهره برده و استفاده کنیم.


            

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد