" /> ٧ درصد جمعیت عشایر کشور در لرستان سکونت دارند

شما اینجا هستید

    ,عمومی » ٧ درصد جمعیت عشایر کشور در لرستان سکونت دارند

بازدیدها: 3 عشایر مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ٧ درصد جمعیت عشایر کشور در لرستان سکونت دارند و جامعه عشایر با نقشی که در تولیدات دامی و کشاورزی دارند، مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.  دکتر اسفندیار حسنی مقدم در دیدار با مهندس «میرآخورلی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور […]

بازدیدها: 3

عشایر مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی؛

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ٧ درصد جمعیت عشایر کشور در لرستان سکونت دارند و جامعه عشایر با نقشی که در تولیدات دامی و کشاورزی دارند، مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

 دکتر اسفندیار حسنی مقدم در دیدار با مهندس «میرآخورلی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایری کشور با اشاره به اینکه یک چهارم پروتئین کشور توسط عشایر تولید می‌شود، عنوان کرد: عشایر مردمانی کم مصرف و کم توقع بوده و در عین‌حال با نقشی که در تولیدات دامی و کشاورزی دارند‌ مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

وی اظهار کرد: ٧ درصد جمعیت عشایر کشور در لرستان سکونت دارند، زندگی ۵ درصد جمعیت استان لرستان بر مبنای زندگی عشایری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ارزش ریالی تولیدات عشایر لرستان سالانه یک هزار میلیارد تومان است.

دکتر حسنی مقدم در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه عشایر میراث‌ داران کهنی از رسوم چندین هزار ساله هستند، تاکید کرد: این رسوم کهن باید برای نسل های آینده حفظ شوند.

وی بر پیگیری جهت دریافت سهم واقعی عشایر از محل مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و خواستار ساماندهی آبرسانی و سوخت‌رسانی، تامین آرد و جو و عشایر شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطر نشان کرد: بازنگری در سرشماری عشایر به منظور دسترسی به آمار واقعی جامعه عشایری، آموزش مسائل فرهنگی، توسعه صنایع دستی، اعطای تسهیلات جهت توسعه دامپروری و کاشت گیاهان دارویی، همکاری اعضای شورای عشایری جهت ارائه خدمات به این قشر از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد‌.

نویسنده خبر::

دسته بندی: ,عمومی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

خبرپیشنهادی
حبر مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد